یک نامه کاری جالب!

آقای معاون : باسلام، شما چطور یکدفعه در این مکاتبه پیدا شدید ؟!

آقای مدیر :با سلام، من برای ایشان ارسال کرده بودم که بند آخر نامه مدیر عامل را پیگیری و رعایت نمایند.

جواب من :با سلام، البته ایشان با زیرکی نامه شما را حذف کردند و استفاده خودشان را کردند، خدا قبول کند!

پاسخ آن رییس به من : (بدون سلام)

 

1-    سعی کنید با احترام صحبت نمایید و شیطنت نکنید

2-    متن نامه آقای مدیر صرفا "جهت اطلاع" بود که بنده بدلیل نوع مکاتبات و سطح آن از ارسال آن به گیرندگان خودداری کردم که البته بحث داخلی است و بکار بردن الفاظ کنایه دار در این خصوص جای تاسف دارد..

3-در خصوص نامه ای که ارسال نموده اید حداقل چند بار حضوری و نیز طی مکاتبات مختلف صحبت شده و نظر سازمان و مجموعه گروه در این خصوص عنوان شده است. اینکه این نامه تهیه میشود و به بنده که درگیری ام در این خصوص به مراتب بیش از بقیه گیرندگان دیگر است رونوشت زده نمیشود جای تعجب دارد.

4-بعد از مکاتبات بنده و اظهارنظر جناب مدیر عامل ، آقای دکتر هم تذکر لازم را به همکاران داده که همکاران مهندسی در خصوص قطعات مونتاژی اظهارنظر نموده و اگر لازم باشد از نظرات همکاران ... نیز استفاده مینمایند این همان موردی بود که بنده از ابتدا بر روی آن تاکید داشته و در مکاتبات هم عنوان کرده ام. لذا به نظر بنده و آقای ... این دستاورد مهم است لذا اگر فکر میکنید این دستاورد شخصی است در افکارتان تجدید نظر نمایید.

اولش از نامه او خیلی نارحت شدم، طوری که یک جواب خیلی تند نوشتم اما نفرستادم و صبر کردم ، بعدش به این نتیجه رسیدم که این جوری جواب بدهم که هم جواب داده باشم و هم روابط را در حدی که بتوانیم کار کنیم درست کنم:

با سلام، از باب اینکه بعدا نگویید که فلانی به نامه من بی توجهی کرد و باعث ناراحتی آن وجود عزیز و آزردگی آن دل نازک شود ، خدمتتان عرض میکنم که: ضمن تشکر از تذکرات داهیانه جنابعالی که از این به بعد نصب العین بنده و همکاران دیگر قرار خواهد گرفت، مدتها بود که اینطور تحت تاثیر یک نامه قرار نگرفته بودم ، واقعا نامه تکان دهنده ای بود خصوصا که به سبک نامه های معروف ، نه سلام داشت و نه والسلام. خودم و شما را به تقوای الهی توصیه کرده و برایتان آرزوی موفقیت میکنم. بهروز باشید.

و جواب آن آقا: نامه جنابعالی را از جوانب مختلف بازخوانی نمودم به این جمعبندی رسیدم هر پاسخی داده شود از مسئولیت اصلی و هدف اصلی این مکاتبات بدور است.بنده هم برای مجموعه کیفیت تولید آرزوی موفقیت دارم.

 با خواندن پاسخ آن آقا کلی خندیدم و برای چند تا از دوستان هم فرستادم که ببینند و بخندند، شیطنت بود ولی به نظرم لازم بود خصوصا که بعدش مدیرعامل به او تذکر داد و تقریبا طرف من را گرفت.

این را برای این نوشتم که بدانی همیشه جواب تند دادن کارساز نیست ، بعضی وقتها روشهای دیگری برای اینکه فردی را سر جای خودش بنشانی هست که از پاسخهای تند ، بهتر جواب میدهد. بعد از این نامه نگاریها و سر ناهار، مدیرعاملمان آمد نزدیک من و پرسید که مشکل چیست، آن آقا هم از دور دید و دوید و آمد نشست سر میزما که دست آخر به ضررش شد و مدیرعامل خیلی محترمانه به او تذکر داد که کارش را دست انجام دهد و ما هم با هم حرف زدیم و به روی هم نیاوردیم اما اگر تند جواب میدادم (همان که نوشتم و نفرستادم) معلوم نبود آخر و عاقبتش چه میشد.

بابا

/ 0 نظر / 2 بازدید