دشواری انتخاب مدیر کیفیت.

سلام دختر گلم

قبلا برایت گفته ام که مدتی است مسئولیت کیفیت تولید هم به من داده شده است تا برای این مدیریت یک مدیر انتخاب شود. از ابتدا قرار بود که یکی از مدیران بخش کیفیت انتخاب شود و یکی از ماموریتهای من همین بود که ببینم بین ایشان کدامیک مناسب است ولی تقریبا بعد از مدت کمی که گذشت متوجه شدم که از دید من هیچکدامشان مناسب نیستند و حالا نمیدانم باید چکار کنم.

از طرفی خیلی از وضعیتی که دارم خسته شده ام و ناراحتم چون نمیتوانم به سلیقه خودم کار کنم و خیلی از کارهایی که میخواهم در کیفیت انجام دهم با وضعیت فعلی که این سالها شکل گرفته تفاوت دارد و به نظرم باید اصلاح شود چون من خودم بنیان گذار کیفیت بودم ولی وضعیت فعلی اصلا با سلیقه مدیریتی ام جور نیست و از طرفی به عنوان یک مدیر موقتی نمیخواهم به قول معروف بروم و آنجا را شخم بزنم چون با مقاومت همراه خواهد بود و من مدت طولانی حضور ندارم که بخواهم پافشاری کنم تا چیزی که مد نظرم است را اصلاح کنم؛ مجبورم تحمل کنم و کارهایی که مد نظرم است را با کمترین تنش و بیشتر با پیشنهاد و غیرمستقیم مطرح کردن، انجام بدهم که کار خیلی سختی است.

حجم کارهایم خیلی زیاد شده است و تقریبا با تاخیر چند روزه ایمیلهایم را میبینم و از کارهای مهمی (بعضی وقتها) عقب میمانم . امیدوارم به زودی جناب معاون بپذیرد که یک نفر را بجای من بگذارد و از این وضعیت خلاص شوم. میخواهم پیشنهاد بدهم هرکدامشان را که میخواهد ، بگذارد و به نظرم از این وضعیت که من نه به کارهای ماشینکاری میرسم و نه کیفیت، به هرحال بهتر است فقط امیدوارم خودش با انتخابی که میکند به مشکل نخورد چون من نمیتوانم هیچکدامشان را پیشنهاد کنم.

میخواهم ارزیابی ام از این 3 نفر را به این صورت به جناب معاون منتقل کنم:

الف: از دید من این سه نفر هیچکدام ، مدیر پخته ای در حد مدیر کیفیت تولید نیستند ولی کارهایی که مد نظر معاون است را انجام میدهند و به شرطی که کسی نرود داخل کیفیت و بگذارد به همین روالی که الان هست ، کار کنند مشکل خاصی پیش نمی آید و در مورد  شخصیت و توانایی های مدیریتی به این صورتند:

  1. نفر اول:خیلی ریلکس، رفیق پرسنل و با رفاقت کارش را جلو میبرد، برش کافی و لازم یک مدیر را ندارد و نمیتواند حتی به نفراتش سخت بگیرد.
  2. نفر دوم:خیلی سخت کوش ولی کاملا مخالف با هرچه که به آن مدیریت میگویند، متنافر با مدیریت! ولی هرجا که کار لازم داشته باشد از خودش ( و نه پرسنلش) مایه میگذارد و کار را انجام میدهد.
  3. نفر سوم: قابلیتهای مدیریتی بیشتری از خودش نشان میدهد اما از نظر شخصیتی خیلی ضعیف است و نپخته عمل میکند، دمدمی است و تند.

ب: اولویتهای کاری این سه نفر به این صورت است:

  1. نفر اول: خودش-پرسنل-کار
  2. نفر دوم:کار-پرسنل-خودش
  3. نفر سوم:خودش-کار-پرسنل

با این اولویت بندی نمیدانم کدامشان را انتخاب میکند ولی خدا کند که یکی را قبول کند و من را خلاص کند.

بابا

/ 1 نظر / 2 بازدید
الهه

شخصیت هاشون جالب بودن