یکی از سخت ترین کارهای یک مدیر

سلام دختر گلم

این روزها به این فکر میکنم که یکی از سخت ترین کارهای یک مدیر این است که مجری سیاستهایی باشد که قبول ندارد و یا حتی آنها را به ضرر سازمانش میداند خصوصا وقتی  که آن سازمان را دوست داری و احساس میکنی که با اجرای این سیاستها در واقع داری به چیزی که خودت ساخته ای ، خیانت میکنی. در این مواقع درست و خوب کار کردن (یعنی هر چه بهتر سیاستهای اعلام شده را اجرا کردن) تاثیر منفی بیشتری دارد و در واقع غلط تر است و همین پارادوکس است که خیلی آدم را اذیت میکند.

بیشترین اذیتش هم وقتی است که مجبوری بخاطر حفظ یکپارچگی مدیریتی در سازمان، در پاسخ به انتقادات دیگران ، از این سیاستهای غلط بصورت تئوریک هم دفاع کنی و در واقع یک جوری توجیه کنی که آنها مطمئن شوند ، سازمان در مسیر اشتباهی پیش نمیرود ؛ این نگرانی که اگر پرسنل هم بفهمند که سازمان دارد در مسیر اشتباه میرود و این سیاستها غلط است، ممکن است بدتر باشد و فرصت اصلاح را از سازمان بگیرد، فشار روحی زیادی را روی فرد وارد میکند و این وضعیتی است که واقعا تحملش سخت است.

امیدوارم تو در چنین جایگاهی قرار نگیری.

بابا

/ 2 نظر / 3 بازدید
yushi

وبتون محشره. من لینکتون میکنم. خوش بحال دخترتون[لبخند]

گلبرگ

نسبت به ستم هایی که پدرم در حقم کرده... حرفهای مادرم هیچه... اومدم وبتون به دخترتون حسودیم شد... یه لایک (پسند) زدم و اشک گوشه چشمم رو پاک کردم و رفتم... مشکلات هست... واسه همه هست... باید ستیز کرد... شاید اگر در خانواده ای آروم زندگی می کردم ... هرگز به فکر درس خوندن نمی افتادم... بگذریم. سلامت باشید.