نامه به مدیرعامل شرکت "شیمی ساختمان"

---------------------------------------------------------------------------------------

جناب آقای مهندس هنرمند

مدیرعامل محترم شرکت شیمی ساختمان

باسلام و عرض خسته نباشید

من مدتی قبل با شرکت و محصولات شما آشنا شدم و به دلیلی که در ادامه توضیح میدهم ، میخواهم به شما به خاطر این شرکت و سیستم و سازمانی که اجرا کرده اید، تبریک بگویم.

دلیل آشنایی من با شرکت شما، مشکلاتی بود که در ویلای تازه ساخته شده ام بوجود آمده بود و به دلیل مشکل پیمانکار، تعداد نسبتا زیادی از سرامیکهای کف، لق شده و به صدا افتاده بود و من دنبال راه حلی برای تعمیر آنها میگشتم که خودم بتوانم انجام دهم (بدون استفاده از پیمانکار جدید). نهایتا به توصیه دوستان تصمیم به استفاده از چسب بتن گرفتم و گفتند که : "بهترین مارک موجود در بازار چسب بتن، ساروج است". از طریق اینترنت دنبال "چسب بتن ساروج" گشتم و با مسئولین فنی ایشان تماس گرفتم ولی جای مشخصی برای فروش نداشتند ولی توصیه دیگری که کردند که این بود که" اگر نخواستید از مارک ساروج استفاده کنید، بجایش از محصولات ساخت شرکت "شیمی ساختمان" استفاده کنید و مارکهای متفرقه را نگیرید" و اولین تبریک من به همین دلیل است که توانسته اید حتی بین رقبای خودتان نامی معتبر داشته باشید که ایشان هم شما را توصیه کنند؛ البته این قطعا میتواند نشانه حسن همکاری و رابطه خوب شما با شرکت ساروج هم باشد ولی حتی از این منظر هم باز جای تبریک دارد که در این اوضاع و احوال اقتصادی، دو شرکت معتبر به این صورت با هم همکاری دارند و ترسی از اینکه بجای خودشان دیگری را معرفی کنند، ندارند.

باز هم از طریق اینترنت ، متوجه شدم که کارخانه شما در شهرک "سیمین دشت" است که نزدیک محل کار من است ( "شرکت ساخت ...."  در ضلع شمالی نیروگاه ..... ) و برای همین یک روز پنجشنبه با دفتر میرداماد شما تماس گرفتم که با مسئولین فنی شما صحبت کنم و راهنمایی بگیرم که از کجا و چه محصولی باید خرید کنم. کارشناس فنی شما نبود و اپراتور، من را به شخصی وصل کرد که از لحن صحبتش مشخص بود یک مدیر (احتمالا ارشد) است ولی ایشان هم به خوبی راهنمایی کردند که "باید چسب SA12 را با پودر F14 بگیرم و کارم را انجام دهم و ضمنا از محل کارخانه میتوانم خرید کنم". به دفتر کارخانه رفتم و چسب را خریدم اما گفتند که "پودر F14" را موجود ندارند و باید سفارش بدهم که ساخته شود. سفارش یک کیسه 5 کیلویی دادم و روز شنبه که تماس گرفتم، آماده بود اما من روز یکشنبه رفتم برای گرفتن آن و دومین تبریک و علت اصلی نوشتن این نامه به خاطر داشتن چنین سیستمی است که میتواند سفارش کوچک 5 کیلویی را در کنار سفارشات بزرگی که من خودم شاهد بارگیری آنها بودم را مدیریت کند و در یک بسته بندی مناسب و شکیل و به موقع تحویل مشتری بدهد ، میدانم که برای شرکتی مانند شما اصلا ارزش مالی یک بسته 5 کیلویی پودر F14 رقمی نیست و احتمالا فقط کارهای اداری آن (مثل گرفتن 3 عدد پرینت برای کارهای انبار داری و بسته بندی انجام شده و ...) مقدار زیادی از قیمت دریافتی را به خودش اختصاص میدهد و شاید اینکه چنین سفارش کوچکی را بپذیرید، توجیه اقتصادی هم نداشته باشد ولی اینکه شما اینکار را میکنید و مشتریانی که سفارش کمی دارند را رد نمیکنید یا اعلام نمیکنید که حداقل خرید مثلا یک کیسه 20 کیلویی است و در قبال سفارشی که میگیرید خودتان را مسئول میدانید که حتی یک سفارش کوچک را هم به موقع تحویل بدهید واقعا قابل ستایش است و چیزی نیست که در عرف شرکتهای ایرانی ، معمول باشد.

شاید یک دلیل ذوق زدگی من از این موضوع این است که من خودم مهندس مکانیک و مدیر تولید هستم و بیش از 200 نفر پرسنل دارم و میدانم "سفارشی کار کردن" و تحویل به موقع، نیازمند چه سیستم و فرهنگی است و چقدر از یک مدیر وقت میگیرد که بتواند سیستم و نفرات خودش را نسبت به موضوع سفارش مشتری حساس کند و وقتی احساس کردم که در سیستم کاری شما این موضوع به خوبی رعایت میشود ،خواستم که با نوشتن این نامه هم به شما تبریک بگویم و هم برایتان آرزوی موفقیتهای بیشتر داشته باشم.

هیچ چیز ارزشمند تر از وقتی که یک مدیر در اختیار دارد نیست و من امیدوارم توانسته باشم با وقتی که برای نوشتن این نامه گذاشتم، قدردانی خودم را نسبت به تجربه خوبی که از شرکت شما داشتم، نشان بدهم و ضمنا خواندن این نامه هم ارزش وقت شما را داشته باشد.

با آرزوی موفقیت روزافزون برای شما و همکارانتان در شرکت "شیمی ساختمان"

جواد فلاحی

/ 0 نظر / 23 بازدید