پزشکی با روش طبابت ابوعلی سینا !

سلام دختر گلم

همانطور که برایت نوشته بودم ، روز دوشنبه که مرخصی گرفتم، رفتم دکتری که میگفتند با روش ابوعلی سینا مریض ها را درمان میکند. این دکتر را حاجی معتمدی پیدا کرد و خودش و خانواده رفتند پیشش و خیلی تعریف میکرد: آقای دکتر بابک کاویان منش، نظام پزشکی:76061 و این شد که من هم رفتم تا ببینم واقعا طرف چکار میکندمتفکر

روز دوشنبه که رفتم مطبش خیلی خلوت بود، برخلاف دفعه ایکه آقای معتمدی رفته بود و جای نشستن هم نبوده ، معاینه اش هم فقط این بود که نبض دست راست و بعد نبض دست چپم را گرفت و همزمان ، زبانم را هم دید. بعدش گفت:"انگشتهای پایت خواب میرود و گز گز میکند؟" تایید کردم. دوباره پرسید:"ماست زیاد میخوری؟ شکمت زیاد نفخ میکند؟" باز هم درست بود. بعدش گفت که من مزاجم رطوبتی است و توصیه هایی را در نسخه نوشت و به دستم داد.

این آقای دکتر همانطور که توضیح دادم صرفا با معایناتی بدون هیچ وسیله و ابزار جدیدی (یعنی همان معایناتی که زمان ابوعلی سینا هم شدنی بوده) توانست چیزهایی از وضعیت جسمی من بگوید که خیلی برایم جالب بود و واقعا تعجب کردم. با حاجی معتمدی هم همین اتفاقات افتاده بود و حرفهایی زده بود که فقط خود یا خانواده اش خبر داشتند و بعد هم توصیه های غذایی براساس مزاجی که تشخیص داده بود.

خلاصه که برایم خیلی جالب بود و فعلا دارم توصیه هایش را عمل میکنم.

خدا را چه دیدی، شاید تو هم بعدها دلت خواست که پزشک شوی و به همین روش مردم را معالجه کنی! چشمک

بابا

/ 6 نظر / 31 بازدید
مشاوره91

سلام، چقدر جالب، باور نکردنیه....

الهه

منم یه بار پیش یه دکتر طب سنتی رفتم . پیشنهاد های خوبی داد . ولی من یکم تند رفتم و یه مشکلات کوچیکی پیش اومد البته بعد یاد گرفتم چیکار باید بکنم. هنوزم خیلی از موارد رو رعایت میکنم مخصوصا تو غذا خوردن. گاهی هم که رعایت نمیکنم حداقل میدونم مشکلی که پیش اومده بابت چی هست.

sara

سلام به منم گفت رطوبتیم .ماست زیاد میخوری؟ اکثر اینا را به همه میگه ما خوش خیالیم.

مهم نیست

سلام. من هم دارم بابای یک دختر می شم. مهر الزهراء. به فکر افتادم که شبیه کار شما رو انجام بدم. یاد یک کتاب از اوریانا فالاچی افتادم که برای بچه ی توی شکمش نامه می نوشت. به هر حال ممنون. امیدوارم که سالهای سال با دختر و خانواده تون خوشبخت زندگی کنین.

هانی

ببخشید میشه بگید ویزیتشون چقدره؟ و داروهایی که تجویز میکنن گیاهیه یا شیمیایی؟! ممنون میشم از لطفتون

مهدی

سلام مثل اینکه دکتر کاویان منش محل مطبش را تغییر داده. شما شماره تماسی اگر دارید ممنون میشم به من اطلاع بدید