ترویج نماز صبح به سبک مسجد خرقانی.

سلام دختر گلم

چند شب است که مسجد خرقانی که در کوچه پشت خانه مان است، صبح ها موقع اذان صبح، شروع به اذان گفتن میکند و ما را از خواب بیدار میکند.

نمیدانم چرا اینکار را میکند خصوصا که این محله ، ارمنی نشین است و اینکار قطعا فایده ای به حال ایشان ندارد اما حدس میزنم میخواهد به این نحو، مسلمانانی که برای نماز اول وقت بلند نمیشوند را وادار کند که بیدار شوند و به صواب نماز اول وقت برسند! اما من که باید ساعت 6 صبح سوار سرویس شوم وقتی زودتر از خواب پرانده میشوم (ساعت 10 دقیقه به 5 صبح) واقعا اعصابم خرد میشود، و نمیدانم چرا این آقایان به خودشان اجازه میدهند به این صورت برای دیگران مزاحمت ایجاد کنند.

جالب اینکه روز اول خیلی بلند اذان میگفتند و ومن و مامان که از خواب بیدار شدیم ، نگران بودیم که تو از خواب بپری، چون اتفاقا حالت به خاطر آلرژی اصلا خوب نبود و تا صبح ناراحت خوابیده بودی که خوشبختانه بیدار نشدی  اما از روزهای بعد آرام تر است ، انگار میخواهند مراعات کنند و دیگران را از خواب بیدار نکنند!!!

شاید هم میخواهند اینقدر ارمنی های این منطقه را اذیت کنند که بروند و همه حا فقط مسلمان باقی بماند که اصلا از اینکار ناراحت نمیشوند !! و خیلی هم خوشحالند که کسی آنها را برای نماز اول وقت بیدار کند!

ناراحتی من وقتی بیشتر میشود که فکر میکنم (و مطمئنم) که آن انسانهای دور اندیش و خردمندی که چنین اقدامات مشعشعی را انجام میدهند، فکر میکنند اینکارشان کاملا در راستای ترویج دین مبین اسلام است و اشکالی که ندارد هیچ، خیلی هم خوب است و ثواب دارد!!

نمیدانم چرا آن همه حدیث و روایت و ... در مورد مردم آزاری نکردن را فراموش میکنند و اصلا فکر نمیکنند که اینکارشان نه تنها هیچ اثر مثبتی روی هدفی که دارند، ندارد بلکه برعکس با خرد کردن اعصاب مردم، از همین یک ذره دینی هم که برای یک عده قلیل باقی مانده، اثری نمی ماند.

خدا بخیر کند با این وضع مسلمانی ما.

بابا

/ 3 نظر / 6 بازدید
عقیق

کامل که نمیدونم همه چیو اما شما هم حالا اینقدر زود قضاوت نکن...یکم بدبین نیستین؟[خنثی]

محمد

شرمنده كه ملانقطي هستم ولي براي اين كاربرد كلمه "ثواب" درست تر است از "صواب"[لبخند]

مسجد خرقانی

سلام بابای پرنیان آمدم بگم ما هم از این اتفاق خوشحال نبودیم . نه از پخش اذان که باعث آرامش میشه . بلکه بخاطر صدای بلند و خواب آلود موذن . به همین علت بعد از تلاش های زیاد توانستیم سیستم پخش اذان مسجد را درست کنیم تا از رادیو و ولوم کم پخش شود . به هر حال حلال بفرمایید . به وبلاگ ما بیاید و از دیگر برنامه های ما هم مطلع بشو واگر خواستی از خوبی های ما و بدی های ما در وبلاگت مطلب بزار . یا حق