پیشنهادی برای مرحله دوم اجرای طرح "هدفمندی یارانه ها"

سلام دختر گلم

مدتی است که انجام مرحله دوم "هدفمندی یارانه ها" موضوع بحث بین کارشناسان است و دولت و مجلش خیلی دنبال این هستند که با روشی ( که خطایش زیاد هم نباشد) افرادی که نیازی به دریافت ماهانه یارانه نقدی ندارند را شناسایی کنند تا یارانه ایشان را قطع کنند و به بقیه که نیازمند هستند، مبلغ بیشتری را بدهند.

بعضی از کارشناسان هم طرح هایی را پیشنهاد داده اند که افراد دارای بضاعت مالی، خودشان داوطلب شوند و از گرفتن این مبلغ صرف نظر کنند که البته بعید است کسی بدون دلیل و صرفا به خاطر درخواست دولت چنین کاری بکند.

در کنار این پیشنهادها من هم پیشنهادی دارم:

الان طرح هایی در موسسات خیریه و غیرانتفاعی در حال اجراست که مثلا افراد میتوانند با دادن مبلغی، یک یا چند کودک بی سرپرست را تحت حمایت میگیرند ، چنین طرحی را هم کمیته امداد دارد و هم موسساتی مثل "انجمن حمایت از کودکان کار" یا حتی بهزیستی هم باید داشته باشد.

اگر در مرحله دوم اجرای طرح هدفمندی یارانه ها، افراد بتوانند انتخاب کنند که بجای دریافت مبلغ یارانه، این مبلغ به موسسات خیریه شناخته شده یا جاهایی مثل کهریزک و شیرخوارگاه آمنه و ... پرداخت شود ، عملا هم پول بیشتری به اقشار آسیب پذیر رسیده است و هم باعث بالارفتن روحیه کمک و دستگیری کردن از نیازمندان میشود که به آن خیلی نیاز داریم و شاید اثرات تورمی کمتری هم داشته باشد یعنی به افراد پول داده نمیشود که خیلی سریع بروند و با آن چیزی بخرند و وارد چرخه اقتصاد شود.

میدانم که این طرح بعید است به گوش کسی برسد اما خب ، اگر اجرا میشد من حتما در آن شرکت میکردم.

بابا

/ 0 نظر / 3 بازدید