زشتی و پلشتی این روزها!

سلام بچه های گلم

امروز خیلی حالم گرفته است، انگار همیشه زمستون که میشه باید آماده باشیم که خبر از دست رفتن بچه های کوچک بخاطر آتش سوزی در کلاس درسشان را بشنویم! این بار 4 دختر دبستانی در زاهدان. در یک مدرسه غیر انتفاعی. بخاطر استفاده از بخاری نفتی و آتش گرفتن آن در یک حادثه خیلی معمولی : گیر کردن بند کیف یکی از دانش آموزان به بخاری و برگشتن آن روی موکت کف کلاس.

و همزمان باید تحمل کنیم برخورد زشت یک نماینده مجلس با کارمند گمرک و از آن تهوع آور تر و زشت تر واکنش مجلس با تهدید به استیضاح وزیر اقتصاد! تازه معلوم شده آن نماینده در یک تقلب علمی خیلی آشکار و باز هم تهوع آور دخیل بوده و با مدرک لیسانس ادبیات انگلیسی توانسته در چند کنفرانس علمی خارجی با موضوع هوانوردی شرکت کند و افتخار کسب کند! آنقدر کپی کردن مقاله اصلی برایشان سخت بوده که فرمولها را هم عکس گرفته اند و عکس را گذاشته اند!! یعنی تا این حد هم نمیتوانسته اند تایپ کنند. این همه پلشتی و زشتی واقعا قابل تصور نیست!

از این همه زشتی خسته شده ام ، تنها موردی که به نظرم در قانون اساسی به درستی آمده که هزینه اش با دولت است همین موضوع آموزش و پرورش است که باید هزینه شود ولی نمیشود و بجایش این همه بودجه های تحقیقاتی و فرهنگی به موسساتی داده میشود که بجز رانت صاحبانشان هیچ دلیلی ندارد ، روی موضوعاتی تحقیق میکنند که آدم خنده اش میگیرد ! جایی دیدم که تمام کلاسهای درس ایران حدود 560 هزار کلاس است ، اگر فرض کنیم 10000 کلاس هستند که بخاری نفتی دارند اگر همه بخاری نفتی ها را اگر جمع کنند و بجایش شوفاژ برقی با قیمت حدود 1 میلیون تومان هم بگذارند (خیلی جاها گاز ندارند والا میگفتم بخاری گازی) میشود 10 میلیارد تومان آن وقت باید بجای اینکار بودجه برود به همان موسسات فرهنگی و در راسشان صدا و سیما که معلوم نیست با این همه بودجه دولتی و پول تبلیغات چه میکند.

بچه های بی گناه در آتشی میسوزند که از نزاعهای سیاسی و حیدری نعمتی سیاسیون بلند میشود، همان که هیزم اصلی اش فساد و تبعیض و رانتی است که مثل هیولا روی مملکت افتاده و هیچ امیدی هم نیست که بلند شود.

همه مسئولیم ، گاهی اوقات فکر میکنم حتی ما مهندس و دکترها و مدیرها خیلی بیشتر از افراد عمامه دار مسئولیت داریم ، مسئولیت همین مدرسه مثلا غیر انتفاعی با یک عمامه دار بوده؟ مسئولیت اجرایی خیلی کارها در شهرداری و گمرک و بیمه و ... مگر با ما مهندس و دکترها نیست؟ مدیران بانک ها چطور؟ عمامه دارند؟ الان که ندارند زمان شما را نمیدانم و بعید است، عادت کرده ایم که دزدی کنیم و تقلب کنیم و تقصیرش را بیاندازیم گردن دیگران. بعد کارمان شده افسوس کشورهای دیگر را خوردن که چه خوب قانون را رعایت میکنند و چه خوب محیط زیست را تخریب نمیکنند و چه خوب ...

خدا کند شما ها که بزرگ شدید از این زشتی و پلشتی کم شده باشد!

بابا/ 0 نظر / 44 بازدید