"دنیای تئو" و دنیای پرنیان

سلام دختر گلم

مدتی است که وقتی میخوابی، حسابی خوروپف میکنی، درست مثل الان.

بگذریم، مدتی است شروع کرده ام به خواندن کتاب " دنیای تئو" که به سبک کتاب معروف "دنیای سوفی" و در قالب داستان میخواهد تاریخ تمام ادیان شناخته شده را به خواننده خود معرفی کند؛ قهرمان اصلی کتاب نوجوان 14 ساله ای است به نام "تئو" که بعد از اینکه مبتلا به بیماری لاعلاجی میشود با عمه ثروتمندش شروع به گردش دور دنیا میکند و با ادیان مختلف هر سرزمین آشنا میشود.

جالب اینجاست که پدر و مادر تئو با هم قرار گذاشته بودند که هیچ تعلیم مذهبی به او ندهند تا وقتی بزرگ شد، خودش انتخاب کند که چه دینی داشته باشد ؛ داشتم فکر میکردم که آیا اینکار درست است یا نه؟ و اصلا آیا امکان پذیر هست که در جامعه ای مثل ایران ، کسی چنین کاری بکند؟ به نظرم در ایران که امکان چنین کاری وجود ندارد و آنقدر فرد در سیستم آموزشی و رادیو تلویزیون با تبلیغات مذهبی بمباران میشود که امکان ندارد تحت تاثیر قرار نگیرد اما اینکه آیا واقعا درست است که آدم به فرزند خودش هیچ آموزش مذهبی ندهد و چیزی را که خودش قبول دارد و درست میداند، به او یاد ندهد را نمیدانم.

واقعیتش این است که این روزها کم نیستند افرادی که تحت تاثیر نارضایتی از افرادی که به نام دین هرکاری را مجاز میدانند، از اصل دین رویگردان شده اند و به نوعی "بی مذهبی" رسیده اند و تقریبا آماده اند که هر تعلیم دینی را ، اگر احساس کنند رنگ و بوی سیاسی دارد، رد کنند و کنار بگذارند و یا هر مطلب ضد دینی را ، اگر ببینند که میتواند بر علیه افرادی که خوششان نمی آید یا متنفرند، استفاده شود، بپذیرند.

فعلا که تو داری در مدرسه و تحت تعلیمات مذهبی رسمی بزرگ میشوی ، امیدوارم وقتی بزرگ شدی ، از اعتقادات خودت بدت نیاید.

خوش بخوابی

بابا

/ 1 نظر / 4 بازدید
الهه

سلام وبلاگ زیبایی دارین و نوشته های فوق العاده زیبایی برای بهترین شخص می نویسید که بسیار قشنگترش کرده این نگرانی که بیان کردین واقعا به جاست ، به شخصه فوق العاده با این موضوع درگیرم و به هیچ نتیجه قطعی نمیرسم ، امیدوارم پرنیان که به سن من برسه اوضاع براش بهتر باشه[گل]