قدرت جذب "بدترین اتفاقهای سیستماتیک"

سلام دختر گلم

امروز داشتم به این فکر میکردم که احتمالا من قدرتی دارم که باید اسم آن را "قدرت جذب بدترین اتفاقهای سیستماتیک " بگذارم یعنی اتفاقهایی که معمول نیست و فقط اگر بدشانسی بیاوری ، سرت می آید و بعد هم طبق معمول کارهای سیستماتیک که هیچ کس نمیتواند کاری خارج از سیستم انجام بدهد ، باید وقت و اعصابت تلف شود تا سیستم بصورتی کاملا کارمندی و البته دقیق ! کارش را انجام دهد.

ماجرا از این قرار بود که عمه طاهره مبلغی پول باید به من میداد که رفته بود و از بانک پارسیان نزدیک محل کارش در تهران یک چک بین بانکی گرفته بود تا مثلا کار من برای انتقال پول راحت و امن باشد. دیروز که چک را بردم بانک تجارت نزدیک شرکت در کرج، بعد از نشستن و معطل شدن و فرم پر کردن ،در آخرین مرحله یک دفعه به من گفتند که :"چند ماه است بین بانکهای تهران و کرج امکان صدور چک بین بانکی وجود ندارد و این چک نمیتواند وصول شود" و راهنمایی کردند که خودم یا عمه طاهره باید بروند بانک صادر کننده تا مشکل حل شود.

با عمه طاهره تماس گرفتم و او امروز شیفت 24 ساعته بود و نمیتوانست برود دنبال کارش بنابراین خودم رفتم. ساعت 7:30  دم بانک بودم که مثلا زود کارم را انجام دهم و برسم به شرکت که دیدم بانکهای تهران ساعت 8 صبح شروع میکنند.  خلاصه ایستادم تا ساعت 8 شد . وقتی مشکل را گفتم ، جواب دادند که فقط باید درخواست کننده چک (یعنی عمه طاهره) بیاید و والا به من پول را نمیدهند ضمنا باید فکس بزنند به بانک کرج و استعلام کنند و بعد این چک را با حضور درخواست کننده ، باطل کنند و پول را به صادر کننده بدهند.

هرچه من اعتراض کردم که این اشتباه شما بوده که چک را برای بانکی که مجاز نبوده اید صادر کرده اید و من چرا باید دو روز از کار وزندگی بیفتم تا اشتباه شما اصلاح شود، کسی گوشش بدهکار نبود، میگفتند "خود درخواست کننده باید بداند که برای کرج نمیشود چک صادر کرد "!!!یا "ما در کامپیوتر میزنیم و اگر خطا ندهد کار انجام میشود، این مشکل مربوط به سیستم است و کاریش نمیشود کرد.

میگفتم :"پول از حساب خواهر من خارج شده و من هم که کارت شناسایی ام همراهم است بنابراین به خودم بدهید تا نیاز نباشد که او بیاید" میگفتند :"نه باید خود ایشان بیاید ، چون ممکن است الان نخواهند پول را به شما بدهند!!!!"

خلاصه که رفتم محل کار عمه طاهره و چک را دادم به او تا برود و کار را انجام بدهد که همین کار را هم کرد و بعدش بود که به فکر این قدرت منحصر به فرد خودم افتادم ، آخر خیلی وقتهای دیگر هم شده که رفته ام کاری انجام دهم ولی خاص ترین حالتهای ممکن برایم پیش آمده که کسی هم از دستش کاری بر نمی آمده و خلاصه بیخ پیدا کرده و من هم که آدم سیستماتیک و منطقی ، وقتی میبینم که کار طبق روال اشتباه شده و باید طبق روال درست شود، معمولا اعتراض نمیکنم و صبر میکنم که سیستم عزیز کارش را انجام دهد !

امیدوارم این قدرت را از من به ارث نبری !

بابا

 

/ 1 نظر / 8 بازدید
هادی

دنیا زیباست / و همه ی اتفاقاتش هم... :) مدتیه با پست جراحی انحراف بینی این پنجره ی خوبو پیدا کردم ... سلام :)