مریضی پشت مریضی !

سلام دختر گلم

این روزها نمیدانم چرا مریضی دست از سرمان برنمیدارد. در یک ماه و نیم گذشته 4 بار تو مریض شده ای ( عفونت و تب و لرز) و 2 بار من (در حد تب و لرز) و مامان هم که کلا مریض است یعنی مرتب سرفه میکند اما خدا را شکر ، تب نکرده است.

نمیدانم چه اتفاقی افتاده است. یک شنبه همین هفته دکتر بودیم و امروز صبح هم به خاطر گوش دردت دوباره رفتیم دکتر که مشخص شد ، گوشت عفونت کرده و سینوزیت هم شده ای و ... خودم هم از مریضی اول تا الان خوب نشده ام، یعنی تب و لرز ندارم اما سرفه های خشک و زیاد کلافه ام کرده است. امروز هم دوباره ماندم خانه یعنی اول صبح تو را بردم دکتر و بعد تا برگشتیم و دواهایت را گرفتم ، شد ساعت 9:30 خودم هم حالم دوباره بد شده به همین خاطر ماندم که دوباره با مامان برویم دکتر. تلفن دکتری در خیابان مطهری را یکی از دوستان داده که میخواهیم برویم آنجا ، شاید اینبار افاقه کند.

مامانت بنده خدا هم که مشکل اصلی اش این است که نمیتواند دارو بخورد چون باردار است و هیچ دارویی اجازه ندارد که بخورد، به دکترش هم زنگ زدیم، ولی منشی دکتر گفت که "اول بروید یک دکتر و دارو بنویسد ، بعد اسم دارو را بگویید تا از خانم دکتر بپرسم" به همین خاطر امروز با اصرار میخواهم ببرمش دکتر تا ببینیم چه میشود.

تو هم که وقتی مریضی خیلی بد اخلاقی میکنی و بی حوصله ای. تازگیها دارویت را هم نمیخوری و بهانه میگیری، در حالیکه وقتی کوچک بودی دارو را بدون صحبت میخوردی و اصلا همه از اینکه بدون بهانه دارو میخوری تعجب کرده بودند اما الان که بزرگ شده ای همش بهانه میگیری و غر میزنی تا دارویت را بخوری.

دعا کن که زودتر خوب شویم، انگار آلودگی هوا با بخور سرد و دستگاه تصفیه هوا و مراقبت و ... هم دست از سرمان بر نمیدارد. امروز که بردمت دکتر، میگفت که پدر یکی از بچه ها که در پالایشگاه بند امام مدیر قسمتی است به او گفته که در بنزین تولیدی مان ، موادی هست که نمیتوانیم جدا کنیم و به همین خاطر مریضی های عجیب و غریب زیاد شده است و روی سلامت مردم تاثیر بدی دارد. مثلا یک مریض بوده که یک ماه داشته آنتی بیوتیک میخورده اما در همین مدت رماتیسم قلبی گرفته است و دکتر میگفت که نمیداند چطور چنین چیزی اتفاق افتاده چون هم دارو میخورده و هم مادر و پدرش آدمهای حساسی هستند و مثلا امکان ندارد که بچه یک روز تب داشته باشد و آنها بیخیال شوند که این اتفاق افتاده است. دکتر باز هم توصیه اش این بود که از تهران بروید، ولی کجا برویم؟ با این حال مامانت که نمیتوانیم از تهران بیرون برویم و باید بمانیم.

بگذریم، امیدوارم دکتری که امروز میرویم لااقل فایده ای داشته باشد.

بابا

/ 1 نظر / 5 بازدید

ايشالا بلا بدوره معمولا بچه هايي كه دچار تب و عفونت و سرما خوردگي شديد ميشوند دو مشكل دارند اول اينكه ممكن است دچار لوزه باشند دوم اينكه بدنش نسبت به انتي بيوتيك مقاوم شده باشد راهكار اول كه يك عمل ساده و سرپايي ست راهكار براي عارضه ي دوم بسنري شدن به مدت 72 ساعت و تزريق انتي بيوتيك ها قوي براي سه روز همراه با سرم ...نگران نباشيد ...بالاخره همه ي ما با همين سختيها بزرگ شده ايم و همه اينها را هم پيش رو خواهيم داشت ياعلي