بی اعتمادی بین مدیر و نفرات.

سلام دختر گلم

امروز ناهار اتفاقی با تعدادی از همکاران یک واحد دیگر، کنار هم بودیم. میدانستم که مدیرشان خیلی با ایشان بد است و خیلی زود صحبتمان به همینجا رسید. واقعیت این است که از مدتها قبل مدیر فعلی ایشان که قبلا مدیر جای دیگری بود، ذهنیت خیلی منفی ای نسبت به ایشان داشت و در جلسات تا حد اینکه مطرح کند که اعضای فلان واحد (همین نفراتی که الان پرسنل خودش هستند) فلان کارهای خلاف را انجام میدهند هم پیش میرفت . در همان جلسات من چند بار به آن آقای مدیر گفتم که اگر واقعا اینطور فکر میکند باید شواهد و دلایلش را به مدیرعامل بدهد یا به کمیته انضباطی شرکت تا موضوع بررسی شود و اگر هم شواهدی ندارد که این حرفها را نزند اما ایشان سکوت میکرد و طوری برخورد میکرد که انگار اگر بگوید هم به جایی نمیرسد.

تا اینکه خودش مدیر همان واحد شد. وقتی مدیر آنجا شد من حدس میزدم که همه آن نفرات قبلی را قلع و قمع کند و نفرات جدیدی بیاورد ولی هیچ اتفاقی نیافتاد در عوض برخوردهای بین او و نفراتش شروع شد و ضررش را هم ما در تولید و جاهای دیگر شرکت میبریم. به نظرم سیاست آن آقای مدیر این است که طوری رفتار کند که نفراتش خودشان بیایند و استعفا بدهند و او کسی را اخراج نکند ولی بعید میدانم نفراتش هم به این زودیها جا بزنند و بازی را به او واگذار کنند.

امروز نفرات آن واحد مثالهایی از برخوردهای آقای مدیر میزدند و به تلخی میخندیدند که من را کاملا مطمئن کرد که آقای مدیر میخواهد ایشان را به استعفا برساند . البته به نظرم آن آقای مدیر مشکلات زیادی دارد که از ابتدا انتخابش در بین مدیریت ارشد شرکت اشتباه بود و فقط ناشی ازآشنایی قدیمی با مدیرعامل قبلی و شاید هم بعضی ملاحظات دیگر بود ولی در مورد اینکه برای بی اعتمادی به نفراتش هم اشتباه میکند یا نه، اطلاعاتم کافی نیست اما اینکاری که میکند را نه از دید مدیریتی درست میدانم و نه از دید اخلاقی. متاسفانه آقای مدیر خیلی هم دم از اخلاق و شرع میزند ولی برخوردهایش در این مورد و موارد دیگر نشانی از آنها ندارد.

امیدوارم تو در چنین شرایطی نباشی ، چه بعنوان مدیر و چه بعنوان زیر دست.

بابا

/ 1 نظر / 2 بازدید
الهه

چه جالب که واحدی رو که اینهمه از بدیش گفته به خودش رسیده ... امیدوارم مشکلشون به روش بهتری حل بشه