گزارشی از کار قابل ستایش همکارمان

سلام دختر گلم؛
مدتی قبل یکی از همکاران کارشناس معاونت مهندسی شرکتمان کار زیبایی کرد:
همسر ایشان رفته بودند دیدن بچه های مدرسه روستای شین آباد که آن موقع (حدود یک ماه پیش) در بیمارستان ساسان تهران مشغول مداوا بودند. همانطور که میدانید، در حادثه این مدرسه به دلیل آتش گرفتن بخاری کلاس، دختر بچه های دبستانی در آتش گرفتار شدند و عملا گوشت صورت و دستهایشان آسیب شدیدی دیده و معالجات و عملهای چندین باره روی ایشان خیلی سخت شده و تا الان هم جواب درستی نداده است. (اگر دنبال عکسهای این بچه ها قبل و بعد از این حادثه و جراحی های چند باره بگردید، به راحتی پیدا میکنید.)
همسر ایشان در این حضور طولانی و چند ساعته متوجه میشوند که یکی از مهمترین مشکلات این بچه ها ، گذراندن اوقات فراغتشان در بیمارستان است و از این نظر والدینشان واقعا مشکل دارند چون شرایط روحی بچه ها بسیار بد است و ایشان به‌شدت بی‌قرار هستند و سرگرم کردن و نگه‌داشتن این بچه‌ها در بیمارستان بزرگترین دغدغه پدر و مادرهاست طوری که همسر ایشان برای آرام کردن یکی از بچه‌ها گوشی تبلت خودش را در اختیارش گذاشته که بقیه بچه‌ها هم وارد ماجرا میشوند و تا زمانی که شارژ گوشی تموم میشود سرگرم بازی بوده اند ( بیش از 4 ساعت) و از همین جا ایده خرید تبلت برای این بچه ها به ذهن همکارمان و همسر ایشان میرسد تا با هدیه دادن تبلت به بچه ها، آنها بتوانند با بازی کردن و استفاده از دنیای مجازی، وقت خودشان را پر کنند.
بگذریم که پدر و مادر این بچه‌ها در حال حاضر تمام وقت در اختیار بچه‌ها هستند و درآمدی ندارند و هرچند آموزش و پرورش هزینه های پزشکی را تقبل کرده اما هزینه خورد و خوراک و ایاب و ذهاب بر عهده خانواده‌هاست که برای ایشان که عمدتا کارگر یا کشاورز روستایی هستند، واقعا مشکل است.
این بود که در ایمیلی به همکاران این ایده را اطلاع دادند، با کمک همکاران حدود 2 میلیون تومان پول جمع شد و باقی مانده را هم خودشان گذاشتند تا توانستند 7 عدد تبلت بخرند و به این بچه ها هدیه کنند.
در این دنیای وانفسا که کسی به کسی نیست و امثال من سرمان را بلند نمیکنیم تا چشممان به چشمهایی که نیاز به کمکمان دارند ، نیفتد ، اینهمه پیگیری و از خود گذشتگی مثال زدنی و ستودنی است. کاری که لااقل از امثال من بر نمی آید.
برای ایشان و همسرشان آرزوی روزگاری خوش و سرشار از سلامتی و شادی و موفقیت دارم و امیدوارم تو هم آنقدر دل گنده و بزرگ باشی که بتوانی از این کارها بکنی.

بابا

/ 0 نظر / 7 بازدید