جلسات زشت

سلام بچه های گلم

این روزها کم نیستند جلساتی که زشت هستند یعنی وقتی واردشان میشوی احساس بدی میکنی ، فضای جلسه انگار برای مسخره کردن درست شده است ، مسخره کردن هر کسی که با موبایل و نوت بوکش کار نمیکند! بله ، این روزها وقتی وارد جلسه میشوی خیلی عادی است که ببینی از رییس و دبیر جلسه تا بقیه حاضرین جلسه همه سرشان توی موبایل و نوت بوکشان است و توجهی به کسی که صحبت میکند ، ندارند و خیلی که حواسشان باشد در این حد است که وقتی نوبتشان میشود ناگهان نپرسند:"ببخشید موضوع چیه؟" یا "متوجه نشدم" والا که خیلی ها کاملا مشخص است که وقتی مورد خطاب قرار میگیرند ، تازه سعی میکنند آن حرفهایی که بصورت ناخودآگاه شنیده اند را آنالیز کنند تا متوجه شوند که موضوع چیست و بتوانند واکنشی نشان بدهند و بعضی وقتها هم که حرفهای خنده دار میزنند و خودشان را لو میدهند که اصلا حواسشان به جلسه نبوده است.

من که از حضور در چنین جلسه ای واقعا احساس بدی دارم و کاملا احساس میکنم که دارد به من توهین میشود چون انگار وقت آنها خیلی با ارزش تر از وقت من است که آنها سعی میکنند از آن به خوبی استفاده کنند و من دارم تلفش میکنم! زشتی این جلسات به این است که اصلا شکل جلسه نیستند، انگار همه در حال بازی کردن هستند، موضوع مهم نیست و کارهای مهمتری دارند که داخل موبایل یا کامپیوترشان است و فقط دارند "ادای" حضور در جلسه را در می آورند.

علت اصلی چنین موضوعی به نظرم اولا این است که مدیران ارشد و به قولی ، رییس جلسه، رعایت نمیکند وقتی رییس خودش در حال کار با موبایل یا نوت بوک است، از دیگران چه انتظاری دارد؟ نکته بعدی هم این است که در خیلی از جلساتمان ، حداقل استانداردهای برگزار جلسه را رعایت نمیکنیم و خیلی از افراد فقط حضور دارند که "اگر نکته ای مطرح شد" بتوانند جواب بدهند یا اگر آقای رییس کاری داشت و سوالی داشت، بتوانند جواب بدهند. بحثهای بی ربط و اضافی هم که مثل نقل و نبات است و اگر مطرح نشود اصلا جلسه مان ، جلسه نیست. از قبل هم که موضوعات مشخص نیست و حتی در جلساتی که صورت جلسه قبلی دارند ، آنقدر موضوعات ناگهانی و غیر منتظره مطرح میشوند که کلا جلسه به بیراهه میرود و همه اینها باعث میوشد واقعا وقت زیادی تلف شود و به همین خاطر ، همه سعی میکنند که نگذارند وقتشان به این صورت تلف شود. به رییسشان که زورشان نمیرسد که نیایند ، تنها کاری که میکنند این است که در همان جلسه ، به کارهایشان برسند و از وقتشان استفاده کنند.

امیدوارم شما ها دچار این جلسات "زشت" نشوید.

بابا

/ 0 نظر / 49 بازدید