من وبلاگ را ترجیح میدهم.

سلام دختر گلم

این روزها که تو کوچکی و ما بزرگ ، اینترنت هر روز بیشتر از قبل جایش را در ارتباطات آدمها پیدا میکند، از ارتباطات کاری و تجاری گرفته تا ارتباطات دوستانه ، همه و همه روشی اینترنتی هم دارند که معمولا هم راحت تر است و هم ارزان تر و هم کلی امکانات دارد که از خانه میتوانی از آنها استفاده کنی. وقتی تو بزرگ میشوی نمیدانم چیزی از باقی روشهای غیر اینترنتی هم باقی مانده یا نه ولی حدسم این است که بعضی از کارهایی که الان ما با اینترنت انجام میدهیم کلا منقرض شده باشد مثلا این روزها شبکه های اجتماعی خیلی پرطرفدارند و از همه پرطرفدارتر "فیس بوک" است که بین جوانها خیلی جا باز کرده است و حتی فیلتر شدنش هم نتوانسته از مخاطبانش کم کند ولی با این سرعتی که تحولات حوزه اینترنت دارد بعید میدانم وقتی تو بزرگ میشوی ،  جز یک نام در کتابهای تاریخ اینترنت و شبکه، چیزی از آن مانده باشد؛ البته من خیلی در آن فعال نیستم علتش نمیدانم چیست ولی شاید چون "فیس بوک" جایی شده برای شوخی و جوک و حرفهای غیرجدی من هم زیاد با آن اخت نشده ام، حرفهای جدی هم که فقط سیاسی است و بد و بیراه به این و آن و همین است که من زیاد خوشم نمی آید در فیس بوک وقت بگذرانم، یعنی راستش را بخواهی خوشم می آید ولی نمیتوانم فقط لایک بزنم و مرور کنم که دیگران چه گفته اند ،اکثر چیزهایی که میگویند هم حرفهای خودشان نیست، کپی از جایی و کسی است بدون اینکه منبعش را بگویند و من هم به این موضوع حساسم ، من میخواهم حرف جدی بزنم ولی به نظرم فیس بوک جایش نیست و با اخلاق من سازگار نیست؛ شاید زیادی سخت گیرم ولی همین نکات کوچک باعث میشود فقط هر چندوقت یکبار به آنجا سری بزنم و زیاد فعال نباشم، بجایش من ترجیح میدهم بیایم اینجا و حرفهای شوخی و جدی ام را بنویسم و ثبت کنم ، راستش اینجا شخصی تر است و من راحت ترم.

ناگفته نماند که بعضی وقتها با خودم میگویم نکند این که من در جایی مثل فیس بوک زیاد فعال نیستم به خاطر این باشد که نمیتوانم جدی نباشم و عادت کرده ام به اینکه فقط حرفها بزنم و کارهای جدی انجام بدهم؟ شاید درست باشد و شاید بهتر باشد که بیشتر روی خودم کار کنم که تحمل این فضاهای غیر جدی را هم بیشتر داشته باشم؛ شاید هم این احساس راحت نبودن از درون گرایی من می آید که دلم میخواهد یک گوشه ای برای خودم داشته باشم و ... ولی به هرحال فعلا که ترجیح میدهم اینجا وقت بگذارم و به امید اینکه بعدا تو بیایی و بخوانی، بنویسم.

امیدارم وقتی بزرگ شدی و آمدی و اینجا خواندی که بابایت چطور فکر میکرده و چه حرفهایی را میخواسته به تو بزند، اگر با او موافق نبودی لااقل درکش کنی.

بابا

/ 2 نظر / 11 بازدید
پریا

برادر مهربون من و پدر بی نظیر پرنیان این ایام رو به شما و خانواده محترم تسلیت میگم

الهه

یه موضوع دیگه هم هست اونم اینه که وبلاگ ها واقعی ترند. گویی فیس بوک مثل فیلم میمونه خیلی جالبه که انگار همه شاد و خرم و خنداندد و انگار دنیای دیگه ای هست... من تو وبلاگ ها زندگی های واقعی رو میبینم ادم های واقعی رو میبینم حتی واقعی تر دنیای واقعی چون اینجا چیزهایی نوشته میشه که تو ذهن و دل آدم هاست در حالی که ما در حالت عادی از فکر و ذهن دیگران خبر نداریم...[گل]