معنی "زیر آب زنی " در محیط کار

سلام بچه های گلم

چند روز پیش به خاطر اختلافی که بین دو نفر از همکاران پیش آمده بود ، رفتم و با هر دو نفر جلسه ای داشتم تا ببینیم چه پیش آمده است. یکی از گلگی هایی که وجود داشت این بود که بعضی از انتقادها و ایرادهای کاری را یکی از ایشان بجای اینکه به مدیر آن قسمت بگوید و بخواهد که رفع شود، میرفت و جاهای دیگر میگفت.

در جلسه من هم خواستم که اگر چیزی هست ، بگوید تا مخاطبش همانجا بشنود ولی او میگفت که :"نمیتوانم چیزی بگویم" من هم از او خواستم که "اگر چیزی هست که به هر دلیل نمیخواهد یا نمیتواند به مدیر مسئول آن قسمت بگوید ، تا مشکل را برطرف کند، به هیچ کس دیگر هم چیزی نگوید چون این دقیقا معنی زیرآب زنی میدهد و اگر شما میگویید که با هم مشکلی ندارید و اتفاقا رابطه تان هم خیلی خوب است، بنابراین باید بتوانید حرفهایتان را به هم بزنید و حالا که حرفی را به هم نمیزنید ، به فرد دیگری هم نگویید چون باعث سوء تفاهم میشود"

این چند روزه به دلایل مختلف این حرف را به همکاران دیگر هم زده ام که اگر حرفی دارند، بروند و به همان مدیری که از واحدش شکاریت دارند، بگویند و به دیگران نگویند چون بالاخره به گوش آن فرد میرسد ( و البته مشخص هم نیست که چطور و با چه مقدار تحریف و کم و زیاد شدن) و فقط باعث ناراحتی بیشتر میشود اما وقتی انتقاد را به خود فرد بگویید معمولا و اگر آن فرد واقعا مشکل شخصی نداشته باشد، مشکل را حل میکند.

امیدوارم شما هم در محیط کارتان ، همکارانی داشته باشید که اگر مشکلی با واحد شما داشتند، به خودتان بگویند، نه به دیگران!

بابا

/ 1 نظر / 53 بازدید
me

سال هاست وبلاگتون رو میخونم شما بهترین پدر دنیایی .. خدا خیلی همسر و فرزندانتون رو دوست داشته که شما رو بهشون داده.من شک ندارم خدا نگهتون داره برای خونوادتون