مقاله آقای دکتر رنانی در مورد وضعیت طبقه متوسط در ایران.

سلام بچه های گلمل

این روزها مهمترین موضوع اقتصادی کشور موضوع یارانه ها است و دعوت دولت به اینکه افراد خودشان انصراف بدهند اما تعداد کمی از مردم (کمتر از سه میلیون نفر) انصراف داده اند و آقای دکتر رنانی حدود یک هفته قبل از اتمام مهلت ثبت نام برای یارانه ، تحلیلی کرده اند از اینکه تعداد انصراف دهندگان از یارانه از نظر اجتماعی چه معنی ای دارد که خیلی جالب است و البته الان که تعداد انصراف دهندگان مشخص شده ، واقعا نگران کننده است، نتیجه کلی اش این است که طبقه متوسط در ایران به شدت ضعیف شده و این برای اصلاحات اقتصادی و احتماعی و توسعه در ایران بدترین وضعیت است.

اصل مقاله را اینجا می بینید.

بابا

/ 2 نظر / 56 بازدید
دانا

البته اگر این مملکت واقعاً به طور بالقوه قابلیت اصلاح شدن و بالا کشیده شدن را هم داشته باشد ... اوضاع خیلی نا امید کننده به نظر می رسد. گاهی اوقات فکر می کنم آیا واقعاً به عمر ما قطع می دهد که یک مملکت آزاد و آباد و پیشرفته همراه با رفاه تمام قشر مردم ( به نسبت ) داشته باشیم.... مدتها بود به وبلاگ شما سر نزده بودم. مطالب جالب بود.

سیامک

دوست گرامی . با سلام و آرزوی سلامتی. مقاله دکتر رنانی بسیار مقاله جالبی است که در نسیم بیداری هم چاپ شده بود و من بدنبال اینکه متن آن را در اینترنت جستجو کنم و خلاصه ای از آن برای دوستانم تهیه کنم به وبلاگ شما برخوردم. نکته بسیار جالب شباهت عکس دختر شما با دختر من است که بسیار برایم جالب بود. خدا حفظشان کند و شما را نیز. با احترام