صفیه خانم و آخوند شدن پرنیان.

سلام دختر گلم

امروز برای دومین هفته ، خانمی به نام صفیه خانم آمد و خانه مان را نظافت کرد ،آخر مادرت نمیتواند و قرار گذاشته ایم که هر دو هفته یکبار ، او بیاید و کارهای خانه را انجام دهد.

اما این صفیه خانم ماجراهای جالب و عجیبی دارد، اهل مشهد است و بجز خواهرش کسی اینجا نزدیکشان نیست که با هم در اطراف شهریار زندگی میکنند. همسرش معتاد است و در خانه میماند و کارهای خانه را میکند و این خانم برای کار به خانه مردم میرود با هم مشکل دارند و به خاطر پسرش مانده است. ولی با همین کار کردن توانسته اند خانه بخرند ولی بنده خدا کمر درد و پا درد و .... دارد و از بلندی هم میترسد چون در بچگی از پشت بام خانه افتاده و با اینکه چیزی اش نشده اما دیگر میترسد روی نردبان برود و به همین خاطر نمیتواند بعضی کارها را انجام دهد.

قسمت جالب ماجرا اینجاست که به مادرت گفته چون خواهرش بچه دار نمیشده ، دفعه اول که باردار شده ، بچه اش را داده به خواهرش و او بعنوان بچه خودش ، او را بزرگ کرده است. من اگر مربوط به خودش نبود، باور نمیکردم ولی خب ، واقعی است. برای شناسنامه هم به ثبت احوال گفته اند که در روستا و توسط قابله بدنیا آمده و خلاصه شناسنامه بچه را به نام همسر خواهرش گرفته اند و جالب تر اینکه هیچکس از ماجرا خبر ندارد و الان آن بچه به صفیه خانم (که مادرش است) میگوید خاله. ظاهرا دور بودن از اقوم و تنها بودنشان ، این یکجا به کارشان آمده و توانسته اند اینکار را بکنند. بچه بعدی را هم برای خودش نگهداشته و الان یک پسر دارد .

امروز موقع کار کردن، تلویزیون روی شبکه IFILM روشن بوده که به مادرت گفته : "شما ماهواره ندارید؟" و میخواسته برنامه های شبکه های معمول فارسی را که سریال زیاد نشان میدهد، ببیند و هنگام کار تلویزیون روشن باشد. مادرت جواب داده که"چرا داریم ولی همین شبکه های ایران را نگاه میکنیم" جواب داده :"مگر میخواهید دخترتان آخوند شود؟" تعجب مادرت هم گفته" نه ولی خیلی از شبکه ها برنامه هایشان مناسب بچه ها نیست و ما خیلی از برنامه ها را نگاه نمیکنیم ، خصوصا سریالهای ماهواره ای را که واقعا بدآموزی دارد."خلاصه که موضوع تمام شده و تو هم خیلی باید شانس بیاوری که با این طرز تربیت من و مادرت، آخوند نشوی !متفکر (ضمنا منظورم این نیست که ما اصلا ماهواره نگاه نمیکنیم ولی سریالهای معروفی که خیلی طرفدار داره و شبکه هایی مانند جم و فارسی وان و ... را نگاه نمیکنیم.)

ماجراهایش برایم جالب بود و اینکه چه تفکراتی دارد . وقتی فردی مثل او فکر میکند که اگر ماهواره نگاه نکنیم یعنی میخواهیم بچه مان آخوند شود، دیگران چه فکری میکنند ، نمیدانم.

برای من حرفهای صفیه خانم ، عمقی را نشان میدهد که فرهنگمان از دست رفته است. امیدوارم وقتی تو بزرگ میشوی ، وضعیت مان بهتر باشد.

/ 2 نظر / 2 بازدید
پرنیان

چه حس عجیبی شیرینی بهم دست داد فقط وقتی تیتر های پست هارو می خوندم...[لبخند] چه پرنیان خوش شانسی ِ این دختر کوچولو شما.... [عینک][گل]

پرنیان

نخیر آقای پدر منظورم این نبود ، مطالبو دونه دونه دارم میرم پایین می خونم خیلی هم جالب ، [لبخند] لحظه اول چشمم افتاد به قسمت مطالب اخیر برام خیلی جالب بود ، منظورم این بود...[گل]