مداد سوتی برای ماهان!

سلام بچه های گلم

جمعه دو روز پیش اتفاق بامزه ای افتاد که میخوام براتون تعریف کنم:

جمعه من و شما تنها بودیم و مامان برای خرید رفته بود بیرون. ناهار هم نداشتیم و باید غذا میگرفتیم از سایت ریحون میخواستم غذا انتخاب کنم که چشمم به تبلیغ "فست دیزی" افتاد ، میدونستم که شما هم خیلی دوست دارین و دیزی سفارش دادم خیلی چسبید البته مامان نبود و وقتی اومد دلش سوخت که نبوده! خب تقصیر خودشه میخواست نره خرید و ناهار رو با دوستاش بیرون نخوره! ولی کاش بود، بیشتر خوش میگذشت.

خلاصه وقت زیادی رو هم به بازی با ماهان گذروندم ، جالبه که وقتی من رو میبینه که نشستم و دارم کتاب میخونم یا کار دیگه میکنم ویرش میگیره که حتما بیاد و مخل آسایش بشه و حتما بخواد که بازی کنیم! یکی از بازی ها ساختن شکلهای مختلف با مگنت های اسباب بازیش بود ، وسط بازی یک دفعه تصمیم گرفت که یک فیل بسازه به قول خودش و گفت که "اول باید فیل رو طراحی کنیم" رفت یک ورق یک رو سفید آورد با شاسی گیره دار و ورق رو گذاشت روش و شروع کرد به طراحی فیل، خب البته فیلش از اونا بود که نسلشون قبلا منقرض شده و الان هم باستان شناسها و جانور شناسها نتونستن هیچ اثری ازش پیدا کنند! بعد هم مثلا از روی طراحی فیل ، یک فیل ساخت.

این علاقه به فیل باعث شد که بعد از ظهر از روی فیلی که قبلا پرنیان کشیده بود یک فیل دیگه بکشه. ماجرا گذشت تا اینکه شب بعد از شام رفت تو اتاقش اما با ناراحتی برگشت و گفت که "مداد سوتی میخوام" و گریه و زاری که چرا مداد سوتی نداره. ما هم هاج و واج که مداد سوتی چیه؟ پرنیان گفت که حتما مداد صورتی میخواد ولی مامان گفت که صورتی رو خب میگه صورتی و میدونه چیه! و همچنان ماهان در حال گریه و زاری بود.

مامان گفت شاید مدادی میخواد که سرش سوت داشته باشه مثل بعضی از بستنی ها که معروف شدند به بستنی سوتی که چوبش یه سوته و شما هم خیلی دوست دارین. اما این هم نبود چون همچین مدادی اصلا وجود نداشت !

خلاصه همه کلافه شده بودیم که موضوع چیه تا اینکه وسط گریه هاش گفت میخوام فیلم رو رنگ کنم و مامان فهمید که منظورش مداد طوسیه! کلی خندیدیم و پرنیان رفت و مداد طوسی براش پیدا کرد و بهش داد و غائله ختم شد.

تو دنیای آدم بزرگها هم از این سوء تفاهم ها زیاد پیش میاد که کسی چیزی میگه و نمیدونه که داره از کلمات اشتباهی برای بیان منظورش استفاده میکنه و همین باعث میشه که دیگران نفهمند چی میخواد و کلی سوء تفاهم پیش بیاد

امیدوارم تو بزرگی از این سوء تفاهم ها براتون پیش نیاد یا اگه پیش اومد همین جوری ختم به خیر بشه.

بابا


/ 0 نظر / 71 بازدید