ماجرای عجیب یک روزمه!

سلام دختر گلم

چند روز پیش ، راننده سرویسمان ، نوه خواهرش را معرفی کرد که اگر میتوانم برایش کاری پیدا کنم. میگفت لیسانس مدیریت دولتی از دانشگاه آزاد ابهر دارد و مدتی را هم در یک بانک خصوصی و در بخش وام کار میکرده و الان که برای ازدواج اقدام کرده و عقد کرده اند، بانک تعدیل نیرو کرده و گفته پول ندارد که به مردم وام بدهد بنابراین به نیروهای این بخش هم نیازی ندارد!

از او خواستم که رزومه آن فرد را برایم بیاورد یا به خود او بگوید که برایم ایمیل کند. بعد از دو سه روز ، دیدم ایمیلی آمد که در آن، اسکن مدرک تحصیلی و کارت پایان خدمت آن فرد به همراه چند خط توضیح و احوال پرسی و التماس دعا نوشته بود. تعجب کردم. مجددا به راننده سرویسمان گفتم که به او بگوید که "رزومه" بفرستد. فردایش دیدم که خود آن فرد ، زنگ زد و بعد از سلام و احوال پرسی میگوید:"من هیچ اطلاعات دیگری ندارم" و هرچه که من اصرار کردم که باید "رزومه" بفرستد، نفهمید که منظورم چیست و مرتب تکرار میکرد که او سوابق و اطلاعات دیگری ندارد که ارائه کند. آخر سر از او خواستم که برود داخل اینترنت و کلمه روزمه را جستجو کند تا متوجه منظورم بشود. مدتی گذشت و دیدم که مجددا ایمیلی آمد و یک روزمه با فرمت بنگاه های کاریابی برایم فرستاده است و به طرز بسیار ناقص و مبهمی اطلاعات را نوشته طوری که هیچ کس رغبت نمیکند که بعد از خواندن آن، کار را ادامه دهد و مثلا او را برای مصاحبه دعوت کند. دوباره تلفن زد تا مطمئن شود که رزومه اش به دستم رسیده است اما هرچه سعی کردم که به او بفهمانم که این جور روزمه نوشتن ، فایده ندارد ، نتوانستم. آخرش در سرویس که با رانندمان در مورد او صحبت میکردیم، مهندس سعید هم درجریان قرار گرفت و به راننده مان گفت که بهتر است حضوری به آن آقا توضیح بدهد که چطور باید روزمه بنویسد و قراری گذاشتند و یک روز آمده بود و نیم ساعتی را با مهندس سعید صحبت کرده بود تا بعدش برود و رزومه اش را تکمیل کند. مهندس سعید بعد از دیدنش میگفت که پسر خیلی خوبی بوده و خوشش آمده بود و از او خواسته بود که در مورد سوابق کاری و تحصیلی اش صحبت کند و از لابلای صحبتهای او نکاتی را یادداشت کرده بود که مناسب اشاره شدن در روزمه بود و از او خواسته بود که آن اطلاعات را در روزمه جدید خودش بگنجاند. خلاصه بعد از یکی دو روز ، دوباره ایمیلی زد و همان رزومه قبلی را با کمی تغییرات برایم فرستاد. منکه شاخ در آورده بودم !

آخرش دیروز روزمه را  فرستادم برای مهندس سعید که او هم ببیند. امروز در سرویس به من میگفت که او هم از دیدن آن رزومه، بعد از صحبتهایی که داشتند، تعجب کرده است و نمیداند چرا آن فرد نفهمیده که باید چکار کند. خلاصه که در تمام راه داشت با لپ تاپ و براساس اطلاعاتی که از خود آن فرد گرفته بود (در ملاقات حضوری شان) رزومه جدیدی برایش مینوشت که البته تمام نشد تا آن را استفاده کنیم.

منکه او را ندیده ام ولی مهندس سعید میگفت که فرد خوبی بوده و امیدوارم با رزومه ای که برایش آماده میشود ، بتواند کار مناسبی پیدا کند ولی واقعا برایم عجیب بود که چطور این موضوع اینقدر پیچیده شد.

امیدوارم تو اگر دنبال کار میگشتی لااقل بتوانی یک روزمه خوب بنویسی ،  البته نگران نباش خودم یادت میدهم!

بابا

/ 2 نظر / 4 بازدید
سميرا بانو

صرف زمان براي كودكان مهمتر است از صرف پول براي آنها... درود به شما پدر خوب!!!

ب حسینی

عالی بود! قدری نگران شدم که نکند رزومه ایی که من و دوستانم مینویسیم شبیه به رزومه اون دوست عزیز باشد!! از یک شخصی که مدیریت خوانده بعید است... البته ناگفته نماند بنده هم مدیریت صنعتی.... موفق باشید با قدری نگرانی!