به احترام مادرت.

سلام دختر گلم

مدتی بود که میخواستم از مادرت و سختی هایش بنویسم علتش هم این بود که این روزها خیلی سختی میکشد و داداش کوچولویت نیامده آنقدر اذیت کرده که به مامانت قول داده ام حتما تا به دنیا آمد گوشش را بگیرم و از خانه بیاندازمش بیرون تا آدم شود !شیطان

مادرت از آن دسته مادرانی است که بارداری خیلی اذیتشان میکند ، سر تو هم اذیت شد اما سر داداشت خیلی بیشتر شده است و دردها و ناراحتی هایی دارد که سر تو نداشت. طپش قلب و کمر درد و فشارخونی که بالا پایین میشود و ضعفهای شبانه و ... .

الان حدود 2 ماه است که همزمان با مریضی من و تو، او هم مریض شده و سرفه های شدید و ناراحتی های سرماخوردگی هم به سختی های بارداریش اضافه شده و از طرفی به خاطر بارداری نمیتواند دارو بخورد و فقط تحمل میکند اما حتی در این حال هم هنوز تا توی خواب کمترین صدایی میکنی از خواب میپرد و سرکشی میکند که مشکلی نداشته باشی. با همین خال خرابش که خیلی وقتها نه میتواند خوب بخوابد و نه حتی خوب بنشیند و هرکاری که میکند ، ناراحت است، صبح زود تو را برمیدارد و میبرد دکتر یا کلاسهای مختلفی که میروی و رسیدگی به درسهایت و ... تازه کارهای خانه هم هست. غذا پختن و ظرف شستن و .... منکه صبح ساعت 6 میروم و شب  ساعت 7می آیم . مادرت است و خانه و تو و هرکاری که پیش بیاید و البته بتواند. امروز که سرپا ایستاده بوده و ظرف میشسته ، کمردرد شدیدی گرفته بود. متاسفانه جایی برای خریدن ماشین ظرفشویی نداریم که لااقل بگیریم و مشکل ظرفها حل شود.

واقعا نمیدانم "مادر بودن" چه قدرتی به مادرت داده که میتواند این کارها را انجام دهد و تحمل کند. من که بعید است میتوانستم و حتما کم می آوردم.

موضوع از خواب پریدن و سرکشی به تو هم که واقعا برایم یک معما است چون بعضی وقتها که من دیرتر می آیم تا بخوابم و او خوابیده و سروصدایی مانند به هم خوردن ظرفها یا صدای تلویزیون و ... می آید ، بلند نمیشود و صبح اصلا یادش نیست که چه شده است ولی اگر کوچکترین صدایی از سمت اتاق تو بیاید یا توی خواب حرفی بزنی و ... فورا بلند میشود و می آید به تو سرکشی میکند. انگار توی خواب هم صداهای مختلف را بررسی میکند و فقط صدای مربوط به توست که واکنش میدهد.

اینها را برایت گفتم که بدانی و بزرگ که شدی قدرش را بدانی و کمتر اذیتش کنی الان که هر شلنگ تخته ای میخواهی می اندازی و من هرچه میگویم که مامان حالش خوب نیست و تو باید کمک کنی ، گوش نمیدهی امیدوارم بزرگ که شدی، جبران کنی.

کاش میشد که من هم بیشتر کمکش کنم ولی با این وضع رفت و آمد کاری که ما داریم ، نمیشود . امیدوارم من هم بتوانم زحماتش را جبران کنم.

فعلا از همه چیز مهمتر این است که داداش کوچولویت سلامت به دنیا بیاید و مادرت هم حالش خوب باشد و سایه اش سرمان باشد.

دعا کن بابایی.

بابا

/ 6 نظر / 3 بازدید
سميرا بانو

بيخود نيست كه ميگن : " بهشت زير پاي مادران است." زنان قبل از مادر شدن "فرشته" و بعد از مادر شدن تبديل به "پري" ميشوند. عصاره ي تمام مهرباني ها را گرفتند و از آن "مادر" را ساختند.

امیرحسین

سلام "بابا" گوش های خانم ها به مرور زمان انقدر تکامل پیدا کرده که به فرکانس صدای بچه ها حساس هست. به همین خاطر زن ها با گریه بچه به سرعت از خواب بیدار می شن.

امیرحسین

[خنثی] [نیشخند] [چشمک] خدا بخیر کنه واقعا!

سميرا بانو

زن عشق مي كارد و كينه درو ميكند. ديه اش نصف ديه توست و مجازات زنايش با تو برابر... ميتواند تنها يك همسر داشته باشد و تو مختار به داشتن چهار همسر هستي... براي ازدواجش در هر سني اجازه ولي، لازم است و تو هر زماني بخواهي به لطف قانونگذار ميتواني ازدواج كني... او كتك مي خورد و تو محاكمه نمي شوي او مي زايد و تو براي فرزندش نام انتخاب م كني... او درد مي كشد و تو نگراني كه دختر نباشد... او بي خوابي مي كشد و تو خواب حوريان بهشتي مي بيني او مادر مي شود و همه جا مي پرسند "نام پدر" دكتر علي شريعتي

الناز

برای همه تون آرزوی یه زندگیه شاد و بی خطر میکنم:)

yushi

کلا مامان ها معجزه ی دنیا هستن و تا آخرش هم همینطور میمونن :) امیدوارم مامان پرنیان حالشون زودتر خوب خوب بشه. بارداری تجربه ی خیلی سختیه، واقعا اراده می خواد زیر همچین بار سنگینی رفتن... من همه ی مامان ها رو واقعا تحسین می کنم :)