کابوس مدرکی بابا!

سلام بچه های گلم

راستش من خیلی کم خواب می بینم یا در واقع خیلی کم خوابهایی که میبینم یادم می مونه چون ظاهرا از نظر علمی همه خواب می بینند ولی بعضی ها مثل من وقتی بیدار میشن یادشون نمیاد و فکر میکنند که خواب ندیده اند.

ولی با همه اینها یه کابوسی رو من چند بار تجربه کردم که برای خودم هم تکرارش عجیب بود و الان که نگاه میکنم ماندگاریش هم خیلی عجیبه که براتون میگم:

کابوس من این بود که خواب میدیدم یکی از درسهای دانشگاه رو پاس نکردم و باید برم پاس کنم و از طرفی فکر میکردم که با وضعیتی که الان دارم (یعنی سن 42 سالگی و زن و بچه و کار و دور بودن از درسهای دانشگاه) چطوری باید برم دانشگاه و این کلاس رو پاس کنم؟! خصوصا که یکی از درسهای سخت مکانیک بود نمیدونم ترمودینامیک یا ریاضی 2 و همش به این فکر میکردم که برم به داستاد بگم با وضعیتی که الان دارم یه جوری باهام راه بیاد و نمره بده که مشکل حل بشه! جالب این که وقتی بیدار هم میشدم خیلی وقتها متوجه نمیشدم که اون خواب بوده یعنی تا خیلی وقت بعدش مثلا تا حدود ظهر همش تو این فکر بودم که باید این هفته مرخصی بگیرم و برم دنبال این موضوع تو دانشگاه! یک بار یادمه که حدود 2 بعد از ظهر بود که حواسم جمع شد که ای بابا اون تو خواب بوده و لازم نیست مرخصی بگیرم و برم دنبالش!

البته از این کابوسهای مدرکی احتمالا الان خیلی ها دارند از نوع واقعیش البته، یعنی مدرکشون جعلیه و نگران هستند که نکنه جعلی بودنش رو بشه ، البته شایدم نگران نباشند مثل همین موضوعی که این روزها پیش اومده و مشخص شده رییس سازمان نظام مهندسی کشور مدرکش جعلیه ، بگذریم که از 3 سال پیش جعلی بودنش مشخص شده و الان در آستانه انتخابات نظام مهندسی رو شده ولی به هرحال بین فوق دیپلم جغرافیای سیاسی که واقعا داشته با کارشناسی عمران خیلی تفاوته و اگه کابوس میدیده حق داشته خصوصا که رفته فوق لیسانس و دکتری هم با همون گرفته!

البته اینقدر فراگیره موضوع مدارک جعلی که بعید میدونم اون آقا حتی یکبار هم کابوس دیده باشه!

یکی از آشنایان که عموش چند دوره است نماینده مجلس است و الان هم در همین مجلس حضور دارد و از اصول گرایان هم هست به نقل از عمویش میگفت که در دوره قبل مجلس 70 نفر از نمایندگان لیسانس خوشنویسی از دانشگاه آزاد داشتند و به همین خاطر آقای جاسبی که وارد مجلس میشد حلوا حلواش میکردند! گفتم مگر لیسانس خوشنویسی هم داریم ؟ گفت آره از زیرشاخه های رشته هنر است!

باخودم میگم بازم گلی به جمال آقای جاسبی که اگه خواسته مدرک لیسانس بده ، خوشنویسی داده که باهاش نتونند ساختمان بسازند و ضمنا هرکی بشنوه یا یکبار خط اون آقا رو ببینه متوجه عنایت خاص ملوکانه به ایشون میشه !

امیدوارم شما وقتی بزرگ شدید نه از این کابوسها ببینید و نه از این مجلسها و نماینده ها!

بابا

/ 0 نظر / 56 بازدید