سردرگمی والدین در تربیت جنسی فرزندان

سلام بچه های گلم

این روزها موضوعی پیش امده که من و مادرتان در مورد اینکه وقتی به بلوغ برسید ، چه مسائلی پیش می آید و ما باید چطور با آنها برخورد کنیم ، صحبت کرده ایم و البته نگرانیم.

موضوع این است که دو تا از بچه های آشنایان که از بچگی با هم بزرگ شده اند و الان در اوایل سن بلوغشان هستند (یک پسر و یک دختر هم سن) با هم که بیرون بوده اند و کنار هم نشسته بوده اند، ناگهانی پسر دست دختر را گرفته، دختر هم خیلی ناراحت شده و دستش را کشیده و دیگر او را تحویل نمیگیرد و از او دوری میکند و در جاهایی که او هست ، معمولا نمیرود و ...

دیشب که مامان ماجرا را برایم تعریف کرد بیشتر در مورد اینکه اگر برای پرنیان چنین موضوعی پیش بیاید باید چه به او بگوییم ، صحبت کردیم و امروز هم من به مامان تان گفتم که اگر ماهان چنین کاری کند و شکایتش را به ما بکنند ، باید چه جواب بدهیم و به ماهان چه بگوییم؟

من که دقیقا نمیدانم برخورد درست چیست ولی دو نکته به نظرم میرسد که به مادرتان هم گفتم:

اول اینکه باید در این مورد با بچه ها صحبت کرد یعنی نباید اجازه بدهیم که برخورد با جنس مخالف برایشان یک تابوی عجیب و غریب باشد که با کوچکترین برخوردی فکر کنند که خودشان یا طرف مقابلشان خطای بسیار بزرگی مرتکب شده اند. این هم یکی از جنبه های مهم زندگی است و همانقدر که مهم است ، طبیعی هم هست و نباید یک ذهنیت غیرطبیعی برایشان درست کرد.

دوم اینکه باید حد و حدود خودشان را بدانند یعنی نه اجازه سوء استفاده دیگران را بدهند و نه خودشان با دیگران بد برخورد کنند.

البته واقعش این است که اینها همه حرف است و نمیدانم که اگر یک موضوع واقعی پیش بیاید ، برخورد درست باید چطور باشد متاسفانه به دلیل نوع فرهنگ و روابطی که در مدرسه و جامعه و خانه هایمان وجود دارد ، زدن این حرفها خیلی راحت تر از عمل کردنشان است . امیدوارم وقتی که لازم بود، من و مادرتان بتوانیم برخورد مناسبی انجام بدهیم.

بابا

/ 1 نظر / 4 بازدید
دیبا

چقدر جالب... 26 سالمه و هنوز برای پدرم حتی وجود ندارم چه برسه که برای تربیت و آینده من نگران باشه[ناراحت] هععععی خوش به حال پرنیان و ماهان کوچولو...