پیتزا " سپید و سیاه "

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

منتظر آماده شدن غذا بودیم و تو هی اصرار میکردی که برویم طبقه بالا ولی طبقه بالا چون سیگار کشیدن آزاد بود من و مامان مخالف بودیم و نگران بودیم که آلرژی تو و مامان شدت بگیرد و اذیت شوید. دست آخر گفتم که اگر میخواهی خودت برو و سری به بالا بزن. گفتی که خجالت میکشی و من هم قبول نکردم که ببرمت بالا. آقای فروشنده که صحبتهای ما را میشنید، گفت:"اگر بخواهید من میبرمش" تو هم بعد از کلی ناز کردن با او تا بالای پله ها رفتی و برگشتی.

بعد از برگشت شما من از فروشنده پرسیدم:" شما چند تا مغازه دارید؟" و صحبتها شروع شد که من خلاصه آنها را برایت مینویسم (از زبان فروشنده) :

- ما الان 3 مغازه داریم و 20 خرداد هم یکی را در رودهن افتتاح میکنیم، روبروی دانشگاه آزاد.

-اگر کسی بخواهد از اسم ما استفاده کند ما 50 میلیون تومان میگیریم تا تابلو بزند و ضمنا 2 ماه با هزینه خودمان یک نفر استاد را میفرستیم که کارشان را راه بیاندازد و یک طراح هم میرود که فضای داخلی شان را طراحی کند. از این 50 میلیون تقریبا 10 میلیون تومانش هزینه استاد آشپزی و طراحی داخلی است. بعدش هم هر ماه دو سه بار سر میزنیم و نظارت میکنیم که طبق اصولی که گفته ایم کار کند و کیفیت کارش خوب باشد مثلا در مغازه های ما کسی حق ندارد کالباس کمتر از 80% استفاده کند. سایر مواد غذایی را هم میگوییم که از چه مارکی بخرد. در مورد طراحی داخل مغازه هم اصرار داریم که زرق وبرق دار نباشد و ساده باشد، شعارمان هم این است که " دلمان میخواهد دورترین سادگی ها را بیابیم"

- تا سال 88 ما 4 تا مغازه داشتیم ولی توی ماجراهای آن سال چون مغازه های ما جای شلوغ بود و پر میشد، تعطیلمان کردند و بعدش هم با کلی پارتی بازی اجازه دادند که دوباره باز کنیم ولی اجبار کردند که اسممان را عوض کنیم، تهمت زدند که اسم "سپید و سیاه" اشاره به شیطان پرستی دارد که رفتیم و شناسنامه نشان دادیم که همشهری امام خمینی هستیم. بعدش گفتند که میگذاریم باز کنید ولی اسمتان را باید عوض کنید چون "سپید و سیاه" اشاره به دو کاندیدای ریاست جمهوری دارد ؛ البته مثل اینکه در آن روزها از کلمات سیاه و سپید در رمز جمع شدن و تظاهرات ها استفاده کرده بودند و همین باعث حساسیت شده بود و دست آخر اسم جدیدمان را گذاشتیم "سپیدگاه" ولی روی جعبه هایی که غذا میدهیم بیرون هنوز همان "سپید و سیاه" را مینویسیم.

- الان اگر بخواهی خیلی بزرگ شوی حتما باید به جایی یا کسی وصل باشی. ما نمیدانستیم و به خاطر همین نتوانستیم زیاد بزرگ شویم ... (بعدش هم کلی از خاطرات برخوردهایی که در اداره اماکن نیروی انتظامی و بازرسهای آنها داشت، تعریف کرد!)

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

خلاصه که صحبتهای جالبی داشتیم و کلی خوشم آمد و به اطلاعاتم اضافه شد. راستی یادم رفت بگویم که این همان پیتزایی بود که از آن ساندویچ استیک خریدیم و سوخته بود و وقتی زنگ زدیم که سوخته است، یکی دیگر فرستاد و عذر خواهی کرد. به آقای فروشنده هم همین را گفتیم و خاطرش آمد که کی بوده است و توضیح داد که آن روز آشپزشان پیشنهاد میکند که بجای پختن استیک توی کره بهتر است آنرا کبابی کنند که بهتر و خوشمزه تر است ولی بعد از تلفن ما، برمیگردند به همان روال سابقشان و از خیر کبابی کردن استیک میگذرند.

بعدش هم که آمدیم خانه و تو بعد از خواندن کتاب داستانهای "می می نی" که مال بچگی ات است و این روزها دوباره هوس کرده ای، خوابیدی.

خوش بخوابی

بابا

/ 1 نظر / 6 بازدید
پریا(عقیق)

چه جالب! حالا تو چرا اینقدر فست فود میخوری دختر؟![ابرو]