آخر نامردی!

سلام بچه های گلم

دیشب اتفاقی افتاد که فهمیدم "آخر نامردی" چیه:

دیروز مادر یکی از دوستان قدیمی مامان از طریق مامانی پیغام داده بود که:" اگه میشه با دخترم تماس بگیر و بگو اگه میشه بیاد خونمون و بچه رو هم بیاره که ببینیم، شاید حرف تو را قبول کند" ماجرا این بوده که این دوست مامانت تازه بچه دار شده اند و مادر و پدرش هم به رسم معمول یک سیسمونی حسابی خرید کرده اند و رفته اند خانه شان (وضعشان خدا را شکر خوب است و حسابی هم خرج کرده بوده اند) اما در آنجا برای چیدن وسایل سیسمونی پیشنهاد کرده اند که مثلا بهتر است فلان چیز را جابجا کنید تا تخت یا ... جا بشود و همین باعث شده که دختر ایشان و همسرش از دست آنها حسابی ناراحت شوند که چرا در کارشان دخالت میکنند و این شده که از عید تا الان (یعنی 10 ماه) نه پدر و مادر به خانه دعوت کرده اند و نه خودشان آمده اند و نه حتی تلفن زده اند!

مادر دوست مامان، حسابی گریه کرده و میگفته که فکر میکند که این دختر را از اول نداشته است! هرچه هم که برادر یا خواهرش زنگ زده اند و با او صحبت کرده اند فایده نداشته و قبول نکرده که به خانواده اش سر بزند!

به این میگن "آخر نامردی!" یعنی این موضوع آنقدر مهم بوده که از عید تا الان یک نفر پدر و مادرش را نبیند! خیلی نامردیه! خصوصا که پدر بزرگ و مادر بزرگها جانشان برای بچه شان در می رود و آنقدر که دلشان برای نوه ها تنگ میشود ، برای بچه خودشان تنگ نمیشود  و حالا در این وضعیت این خانم لج کرده و مثلا به خاطر ناراحتی که دارد، پدر و مادرش را از دیدن نوه شان محروم کرده و حتی زنگ نمیزند که با پدر و مادرش صحبت کند. واقعا نامردیه!

من و مامانتون الان که شما را داریم و می بینیم پدر و مادر برای بچه ، چقدر زحمت میکشند ، تازه میفهمیم که پدرومادرمان برای ما چه کشیده اند به خاطر همین به اینکار میگیم :" آخر نامردی"

امروز همین موضوع را به یکی از همکاران گفتم، حرف جالبی زد. میگفت "به نظر من این افرادی که قبل از بچه دار شدن ، پدر یا مادرشان را از دست میدهند ، خیلی ضرر میکنند چون تا بچه نداشته باشی قدر پدر و مادر خودت را نمیدانی که بروی و درست با آنها برخورد کنی!" و این آخر نامردیه که کسی اینقدر زود و بی منطق از دست پدر و مادرش ناراحت شود و اینطور دلشان را بشکند.

خدا کند که نه من و مامانتان و نه شما دو تا ، نامرد نباشیم.

بابا

/ 0 نظر / 59 بازدید