تغییر واژه ها.

سلام دختر گلم

دیروز آقای مدیر کاری داشت که میخواست من اضافه کاری بمانم تا صحبت کنیم اما من گفتم که باید بروم خانه. اولش شروع کرد به شوخی که باید نفرات جدیدی که "زن ذلیل نباشند ، استخدام کنیم" و از این جور حرفها که من جواب دادم :"موضوع زن ذلیلی نیست، باید برم دختربازی!" و کلی خندیدیم ؛منظورم این بود که باید بروم خانه و با دخترم بازی کنم .چون زود میخوابد نمیتوانم اضافه کار بمانم و باید زودتر بروم خانه.

بعدش در راه به این فکر میکردم که "دختر بازی" زمانی که من دبیرستان بودم یا اوائل دانشگاه چه معنی میداد و الان مدتهاست که کسی از آن استفاده نمیکند.آن موقع ها بین پسرها این اصطلاح به این معنی بود که میرفتند برای تیکه انداختن به دخترها یا دنبال دوست دختر گشتن  در کوچه و خیابان و اینجور کارها اما الان مدتهاست که کسی این اصطلاح را استفاده نمیکند ، نه اینکه الان دختر و پسرها با هم دوست نمیشوند یا ارتباط ندارند اما این اصطلاح را دیگر کسی به کار نمیبرد، روشهای قدیمی دوست یابی که دختر و پسرها استفاده میکردند هم کاملا تغییر کرده است.

آن وقتها یادم هست که یکی از روشهایی که بین پسرها معمول بود این بود که در خیابان به دخترها تنه میزدند مثلا خاطرم هست که در شهرستان (شاید همان سالی که از ترس موشک باران رفته بودیم آنجا) با یکی از پسرهای بزرگتر فامیل رفته بودیم برای گرفتن بلیط اتوبوس که از من پرسید:"تو دختر بازی نمیکنی؟" گفتم نه، گفت:"کاری ندارد مثلا ببین من میروم و به آن دختره تنه میزنم." بعد هم رفت و هنگام عبور از کنار دختری که کمی آنطرفتر ایستاده بود ، چنان محکم به او تنه زد که دلم برای دختره سوخت ، مشخص بود که شانه اش خیلی درد گرفته و پسر فامیل هم انگار نه انگار به راه خودش ادامه داد. بعدش که رفتم پیشش خیلی خوشحال بود و به من گفت:" دیدی ، به همین آسانی" و من هنوز که هنوز است نمیدانم علت خوشحالیش چه بود! حتی معنی آنرا هم نمیدانم شاید این ضربه سهمگین قرار بود نشانه علاقه دوستی آن پسر بود به آن دختر !! نمیدانم اما خب به مدد تکنولوژی دیگر نیازی نیست که پسرها برای ابراز علاقه شان به یک دختر از چنین روشهایی استفاده کنند!

با این سرعت زیاد تکنولوژیهای ارتباطی نمیدانم تو که بزرگ شدی ، چقدر از این توضیحات را میتوانی درک کنی اما یادت باشد ، آزاردادن دیگران و تجاوز به حریم خصوصی شان بدترین ابزار ارتباطی است.

بابا

/ 2 نظر / 2 بازدید
*ღ*مرد احساسی*ღ*

دختر بچه : دوسِت دارم پسر بچه : مثل آدم بزرگا؟! دختر بچه : نـــــــه ... راستـــــــکی ..! سلام خسته نباشید....لطفا ب منم سر بزنید

yushi

دختر بازی.... آخی چقدر بامزه! من عاشق دختر بازی باباها هستم :دی