نژادپرستی مشمئز کننده ما ایرانیها!

سلام بچه های گلم

این روزها اتفاقی افتاده که باعث شده به خوبی تمام حس نژادپرستی ما ایرانیها بیرون بزند و مشخص شود چقدر در این مورد مشکل داریم . قبلا فقط در مورد افغانیها این موضوع نمود داشت و الان عربها هم اضافه شده اند .

ظاهرا در بازگشت یکی از کاروانهای حج عمره از عربستان و در فرودگاه ، دو نفر از پلیسهای بازرسی فرودگاه قصد تعرض جنسی به دو نوجوان ایرانی داشته اند ولی نتوانسته اند و موضوع لو رفته است (البته در بیانیه وزارت خارجه "تعرض شبه جنسی" آمده بود ولی در بعضی سایتهای خبری و گروه های اجتماعی ، "تعرض جنسی" گزارش شده است) و حالا همه در اعلام انزجار از این موضوع بر هم پیشی میگیرند و طوری برخورد میکنند که اولا انگار حتما تعرض صورت گرفته و به این صورت آبروی آن خانواده ها را میبرند و ضمنا در کنارش به آتش احساسی موضوع دامن میزنند و دوم چنین برخوردی را به همه عربها و عربستانیها و ... تعمیم میدهند و هرچه که دلشان میخواهد به عربها میگویند ، از سوسمارخور و ملخ خور بگیرید تا سایر مسائل.

فرقی هم نمیکند بین دکتر و مهندس و با سواد وبی سواد ، همه مان سر و ته یک کرباسیم. انگار میخواهیم انتقام یک عمر تحقیر شدن را (که بعضی شروعش را با حمله اعراب به ایران یکی میگیرند) در همین حادثه جبران کنند در حالیکه اگر بخواهیم تحقیر تاریخی را ملاک برخوردهای احساسی الان بگیریم قطعا باید خیلی بیشتر از اعراب که 1300 سال پیش به ایران حمله کرده اند، برخوردهای تحقیرآمیز غربی ها را در دوره معاصر یادمان بیاید و قتل عامی که در جنگ جهانی از ایرانی ها شد و نصف جمعیت ایران از قحطی و بیماری ناشی از جنگ و سیاستهای روس و انگلیس از بین رفتند ، ناراحتمان کند یا وحشی گری روسها در تبریز را بیاد بیاوریم و ...(اگر علاقه داشتید به اینکه شدت تحقیری که به ایران و ایرانی رفته را ببینید لطفا کتاب "نامه هایی از تبریز" نوشته ادوارد براون یا " ایران ، برآمدن رضا خان، برافتادن قاجار و نقش انگلیسی ها/نوشته سیروس غنی" را بخوانید تا ببینید چه کسی بیشتر ایرانیها را تحقیر کرده، اعراب در 1300 سال پیش یا روسیه و انگلیس در همین 300 سال گذشته؟) و از کدام باید بیشتر دردمان بیاید و ناراحت باشیم؟ اما نکته اش این است که الان روسیه و انگلیس آمال ما شده اند و پیشرفته اند و متمدن هستند و عربها هنوز مانند خودمان عقب مانده اند و میشود به آنها فحش داد و بد وبیراه گفت!

نمیدانم اگر چنین حادثه ای در فرودگاه لندن یا پاریس یا نیویورک اتفاق می افتاد چه برخوردی میکردیم، باز هم به همین صورت تقاضای تحریم سفر به آنجا را میکردیم ؟ آنها را هم نژاد پستی که لایق همنشینی با ما ایرانیهای فرهیخته نیستند، خطاب میکردیم؟ و برایشان شعرهای آنچنانی میسرودیم؟

متاسفانه یادمان میرود که در همین جامعه خودمان چه برخوردهایی صورت میگیرد و از نظر تعرضهای جنسی به چه وضعیت حقارت آمیزی رسیده ایم .... (بعضی چیزها را نمیشود برای بچه ها زیاد توضیح داد ، خودتان که بزرگ شدید متوجه میشوید!)حالا ما با این سابقه که خودمان داریم ، ناگهان میشویم کریستال خوبی و شایستگی و اعراب میشوند جرثومه فساد و تباهی و هرچقدر هم که قول بدهند که با خاطیان برخورد کنند هم برایمان قابل قبول نیست و این اتفاق پیش آمده را ناشی از ذاب خبیث یا کینه تاریخی و شتری ایشان نسبت به ایرانیها میگذاریم یا حتی شاید به کشش غیرمعمول جنسی ایشان و ... نسبت میدهیم و ...

متاسفانه چیزی که در این بین کسی برایش مهم نیست ، آبروی خانواده ای است که الان حتی اگر معلوم شود که اتفاقی که افتاده همین نیست که همه میگویند ، کسی باور نمیکند و آنها میمانند با آبرویی که رفته و برنمیگردد.

متاسفانه خیلی از روشنفکرانی که تا قبل از این از زیاد شدن احساسات مذهبی و تحمل نکردن عقاید دیگران ناراحت بودند الان سکوت کرده اند و یا خودشان هم پیغامهای نژادپرستانه را میفرستند و حواسشان نیست که این دامن زدن به احساسات نژادی و فرقه ای همان است که نتیجه اش میشود داعش و بوکوحرام و ...

امیدوارم روزی برسد که از این احساسات نژادپرستانه کمتر داشته باشیم و دنیا جای امن تری باشد.

بابا

/ 1 نظر / 62 بازدید
دیبا

سلام... حداقل با این یک مورد موافقم... بقیه مطالبتون رو میخونم و حتما حتما نظر میدم...