فقط به خاطر نداشتن زندان به اندازه کافی!

سلام دختر گلم

امروز در خبرها دیدم که چند روزی است که رییس قوه قضائیه و امام جمعه مشهد در حال بحث در تریبونهای رسمی هستند یعنی یکی صحبتی میکند و دیگری هم در مصاحبه یا سخنرانی دیگری ، پاسخ میدهد.

ظاهرا امام جمعه مشهد گفته که چرا قوه قضائیه با بدحجابی برخورد جدی نمیکند و رییس قوه قضائیه هم جواب داده که "به دلیل نداشتن زندان به اندازه کافی" اگر بد حجاب ها را دستگیر کنند مجبور میشوند آنها را کنار مجرمین خطرناک نگهداری کنند که خودش باعث فساد بدتری است و پاسخ داده که "شما درست میگویید اما چرا سطح توقع از قوه قضائیه را بالا میبرید؟ ما امکانش را نداریم."

راستش اول تعجب کردم ولی بعدش ترسیدم ... به حال تو و هم نسلانت ترسیدم که چطور به راحتی میتوانید به جرم هایی از این دست که میگویند به زندان بروید... نمیدانم مسئولیت ما پدر و مادر ها کجاست و چه میشود؟ یعنی ما که تصمیم گرفته ایم بچه هایمان در چنین جامعه ای زندگی کنند، هیچ مسئولیتی نداریم؟

البته علی الحساب خوشحالم که اوضاع اقتصادی آنقدر خوب نیست که آقایان به این بلندپروازیهای به قول خودشان اخلاق مدارانه برسند، نمیدانم حالا با این وضعیت دعا کنم و امیدوار باشم که اوضاع اقتصادی مان خوب شود یا نه؟ چه وضعیتی شده!

من قبلا نظرم در مورد آزادیهای اخلاقی را برایت نوشته ام و همچنان بر همان نظرم. من هم دلم میخواهد جامعه مان کاملا اخلاقی باشد و همه از زندگی در چنان جامعه ای لذت ببریم اما به نظرم اگر امکان گناه کردن را از جامعه حذف کنیم عملا ریشه اخلاقی بودن را هم زده ایم و باید خودمان را به یک جامعه سترون و بی بو و بی خاصیت و غیر اخلاقی عادت بدهیم که همه اعمال و رفتارها ، فقط شکلشان از ترس برخورد و زندان و .. مثل اعمال اخلاقی است اما از درون تهی است و با کوچکترین بادی بر باد میرود ، چیزی شبیه به چیزی که الان هم در حال حاکم شدن است.

اما خوب که فکر میکنم، زیاد نگران نیستم. مطمئنم تو و هم نسلانت خودتان میتوانید جامعه ای که دوست دارید را بسازید و آنطور که دلتان میخواهد زندگی کنید.

خدا به این آقایان هم بصیرتی بدهد (البته از نوع سیاسی اش که به حد کفایت دارند و زیادی هم دارند) که متوجه بشوند این تصمیماتی که میگیرند عملا بجای اخلاقی تر شدن جامعه به "غیر اخلاقی شدن" و ترویج ریا و تملق و ... می انجامد.

بابا

/ 4 نظر / 3 بازدید
کامبیز

یا خدا اینجوری که دیگه نمیشه!!!! برن زندان!؟!

مشاوره 91

سلام امروز به طور فوق العاده اتفاقی با وبلاگ شما مواجه شدم راستش دنبال اطلاعات عمل"انحراف بینی"میگشتم و با خوندن خاطره ی دردناک شما کلا منصرف شدم[خوشمزه] اما با اجازتون مطالب دیگه رو هم خوندم واقعا بهتون تبریک میگم، پدر فوق العاده ای هستید، دخترتونم خیلی خیلی بامزه اس من دانشجوي رشته ی مشاوره هستم، یه وبلاگ دانشجويی داریم که آدرسش رو براتون نوشتم دوست دارم وبلاگتون رو به هم کلاسیام معرفی کنم تا برای هممون یه الگو بشید پس اگه با تبادل لینک موافقید حتما خبر بديد... ممنون از این همه خلاقیت و ابتکار[گل]

عقیق

کم و بیش از این حرفاتون خوشم اومد بابای پرنیان..آزادی های اخلاقی ولی اخه همه پدر و مادر ها که مثل شما خوب بچشون رو تربیت نمیکنن جامعه لحاف چهل تیکه هست زندان چیز خوبی نیست زندان در فرهنگ اصیل اسلامی وجود نداشته...داشته؟ اما خب در نظر بگیرین زمان صدر اسلام مثلا مجازات دزد چی بود؟؟!!! همچنین در صدر اسلام حجاب امتیازی بوده برای زنان ازاده. حتی یهودی های متعصب هم به زنان سبک رفتار اجازه داشتن حجاب رو نمیدادن با این اوصاف باید تاسف خورد به حال جامعه ای که حجاب درش اینقدر تنزل پیدا کرده که اجبار به اون که ایه صریح قرآن هم داره،تبدیل میشه به محدودیت یا قید وبند سیاسی که هر کی رعایت کنه طفلکی و بیچاره و گرمازده و یا امل هست و هر کی کنارش بذاره ازادی داره و متجدد هست زندان وجدانی نیست دست دزد رو باید قطع کرد ولی ازادش گذاشت! [گل] در یک جامعه یکدست هست که ازادی اخلاقی تجلی پیدا میکنه وگرنه در جامعه حقیقی یه تصویر مجازی زیباست که اگر روش پافشاری بشه فقط نابسامانی به بار میاره

جرم شناس

سلام خیلی جالب بود سالی دو بار در خدمت آقای لاریجانی یک سمینار رسمی داریم تو آخرین سمینارشون...گفته بودن هدف جامعه حقوقی چه دستگاه قضا چه جامعه ی وکالت باید به گونه ایی باشه که مجازات زندان رو ریشه کن کنیم... کلا خودشون هم نمی دونن چی میخوان...چی بگم والا...