اولین اعتراض دسته جمعی.

*******************************************************

شایعه پرداخت به مهندس های شرکت در روز مهندسی را شدیدا تکذیب کردم چون واقعا هم دروغ بود و اصلا اتفاق نیفتاده بود ولی این باعث ناراحتی ایشان شده بود.

تفاوت در شارژ کارت پاسارگاد را برایشان گفتم که مبلغش 150000-200000-250000 برای تکنسینها، کارشناسان و بعضی مدیران میانی و مدیران ارشد است و نه مبلغهای خیلی زیادی که شایع شده بود که به مدیران پرداخت شده است.

سیاستهای جدید مدیرعامل جدید را در حمایت از پرسنل و کارهایی که در این اوضاع و احوال شرکت انجام شده است را برایشان مثال زدم که مثلا دادن آجیل یا عیدی یا کمک هزینه های مختلف قبل از عید و گوشت و مرغ و ... را شرکت میتوانست ندهد ولی با جدیت ایشان و اینکه ایشان نظرشان این است که پرسنل در درجه اول اهمیت هستند، پرداخت شده است و این کار کوچکی نیست.

خیلی زود مسائل به نارضایتی از مدیران رسید و اسامی مطرح شد که فلان مدیر چکار کرده است و چه حرفهایی زده است و ... که من مثالهایی از همان مدیران که در دفاع از پرسنلشان صحبتی کرده بودند را برایشان گفتم و گفتم که جلوی روی شما اینطور میگویند که توقعتان بالا نرود ولی در پشت پرده کلی برای حق و حقوق شما صحبت میکنند و زحمت میکشند. هرچند بعضی برخوردهایی که میگفتند واقعا بد بود و توجیهی نداشت.

ناراحت بودند که کسی از مدیران نیامده که با ایشان صحبت کند و این را به معنی "آدم حساب نکردن" گذاشته بودند، در پاسخ من به ایشان گفتم مدیر برای یک مجموعه مثل پدر است و شما که خودتان پدر هستید ، همیشه اینطور نیست که هر وقت بچه تان گریه کرد، بروید و خیلی زود همان را که میخواهد برایش بخرید ، بعضی وقتها ممکن است بی اعتنایی کنید و این اعتراض شما و نیامدن مدیرتان هم همان است که مدیرتان به این نتیجه رسیده که باید بی اعتنایی کند مثل همان پدری که تصمیم میگیرد خواسته فرزندش را نادیده بگیرد.

چون جلوی راه ناهار خوری را گرفته بودند و پرسنل ستاد شرکت هم میدیدند که وضعیت چیست به ایشان گفتم که شما آبروی تولید را گذاشته اید داخل سینی و گرفته اید دستتان تا هرکسی که رد میشود قسمتی از آنرا بردارد و با این کارتان همه ما را بی آبرو میکنید.

گفتم که همه ما در یک کشتی نشسته ایم و فکر نکنید که جای خودتان را سوراخ کنید ، سهم خودتان بوده و به کسی ارتباط ندارد، با اینکار همه را غرق میکنید.

یکی گفت که الان کسی هست که تا آخر ماه فقط 30000 تومان در جیبش است و چرا در این وضعیت باید به کارشناسان و مدیران مبلغ بیشتری پرداخت شود، گفتم یعنی اگر شرکت این 150000 تومان را نمیداد و برای امروز که روز کارگر است فقط یک شاخه گل میداد و میگفت دستتان درد نکند، خوب بود؟ با این کارها ممکن است مدیریت دیگر پولی صرف این کارها نکند و اگر پولی دستش آمد بگذارد برای کارهای واجب تر و پرسنل در مراتب بعدی باشند.

گفتم که اگر می بینید حقوقها به موقع پرداخت میشود و مشکلی نیست این به معنی خوب بودن اوضاع شرکت نیست بلکه به معنی اولویت داشت پرسنل است که شرکت حاضر است اگر پولی هم داشت اول به پرسنلش بدهد تا به خاطر کم بود حقوق ، شرکت را ترک نکنند و بعد باصرفه جویی در سایر هزینه هایش، جبران کند.

گفتم که شما چرا مستقیم از فرصت صحبت با مدیرعامل که در اختیارتان گذاشته استفاده نمیکنید؟ اول باید بروید و مطمئن شوید که خبری که شنیده اید و دلیلی که فکر میکنید ، همان است و بعد ناراحت شوید چون اکثر ناراحتی ایشان از موضوعاتی بود که شایعه بود و درست نبود مثل دادن حواله کت و شلوار و پرداخت روز مهندسی و ... که درست نبود.

علت این سیاستهای جدید شرکت را هم نظر مدیریتی مدیرعامل جدید دانستم و اینکه ایشان 10 سال در شرکت قبلی خودشان هم همین سیاست را داشته اند و این را به نفع شرکت میدانند و ضمنا در شرکت مادر هم سیاست همین است و در این چند سال فقط ما بوده ایم که کاری بر خلاف سایرین انجام داده ایم که الان نظر ایشان این است که ما هم مثل باقی باشیم.

چندین بار و با افراد مختلف این موضوع را گفتم که اینها سیاستهای مدیرعامل جدید است و شما هم میتوانید اگر شرکتی داشتید با 1000میلیارد فروش و 900 نفر پرسنل، در روز کارگر به همه تکنسینها یک کت و شلوار بدهید و مدیران و کارشناسان را هم بیرون کنید، هیچ کس حق اعتراض ندارد چون شرکت خودتان است و شما صلاحتان را بهتر میدانید الان هم این سیاستهای مدیریت شرکت است و شما باید همه کارها را با هم ببینید، نمیشود که کارهایی که به نفعتان است را هیچی نگویید که نسبت به قبل بهتر شده است و همینکه یک تصمیم به نظرتان رسید که مخالفش بودید، بخواهید که تغییرش بدهد، اگر اصل این است که "چرا قبلا اینطور نبوده؟" باید همه کارهای خوبی که نسبت به قبل شده هم برگردد به حالت سابق.

/ 0 نظر / 2 بازدید