بعضی سازماندهی ها ....

سلام دختر گلم

چند روز پیش در سایت "خبر آنلاین" مطلبی دیدم که یک روزنامه نگار خبر داده بود از اینکه به او پیشنهاد داده اند در نقد مفاهیم کلیدی که دولت آقای روحانی مطرح کرده است، بطور مرتب مطلب بنویسد تا بتوانند آنرا پخش کنند و پول خوبی هم بگیرد و آن آقای روزنامه نگار گفته بود که شبیه به همین پیشنهاد را دوره آقای خاتمی هم به او داده بودند اما قبول نکرده است و اینبار هم قبول نکرده و گلایه کرده بود که چرا بطور سیستماتیک و بدون گذاشتن هیچ رد پایی اینطور برنامه ها ، اجرا میشود و پولش از کجا میآید و ضمنا از کسانیکه به دلیل پول خوب اینکارها ، قبول میکنند هم خبر داده بود که البته خودش جزء انها نبود.

با خواندن مطلب او یاد چند تجربه خودم افتادم:

  • اوائل که این "نامه دانی" را راه انداخته بودم، فردی بود که به اینجا سر میزد و وبلاگ هم داشت ولی مطلب شخصی نمی نوشت و همه اش مطالب سیاسی و فرهنگی مشخصی را یادداشت میگذاشت بعدا خداحافظی کرد و توضیح داد که محل کارش که خبرگزاری "...." است از آنها خواسته که به نام خودشان وبلاگ ثبت کنند و بعد هم محتوای وبلاگ به آنها اعلام میشود و برنامه ای دارند که وبلاگها را بطور منظم به روز کنند و مثلا لینکهای وبلاگ مشخص بود و ... او هم به خاطر از دست ندادن شغلش مجبور بود که انجام دهد.
  • بعد از دوم خرداد 76 و انتخاب آقای خاتمی، یک روز در نماز جمعه جزوه ای به من دادند که در آن بطور دقیق شرح داده شده بود که اگر کسی بخواهد از یک روزنامه به خاطر مطلبش شکایت کند باید چه کار کند، فرمها گذاشته شده بود و قوانینی که میشد به آنها استناد کرد و آدرس محلها و مقاماتی که میشود به آنها نامه نوشت یا درخواست داد، اعلام شده بود و مثلا ذکر شده بود که از نامه کپی تهیه کنید یا اگر به درخواست شما توجهی نشد باید چه کار کنید یا حتی جزئیاتی مثل اینکه چطور مطالبی قابل شکایت کردن است و خلاصه جزئیاتی که واقعا میشد بگذاری جلویت و از یک روزنامه حتی از داخل مطلب ورزشی اش هم نشانه های محکمه پسند ضد ارزشی پیدا کنی! همان اتفاقی که برای روزنامه ها افتاد.

نمیدانم ، شاید اینطرفی ها هم از این کارها میکنند یا کرده اند و شاید این آقایان جدید دارند درسی که از آن قدیمی ها یاد گرفته اند را پس میدهند و ....

بگذریم، حتما وقتی بزرگ شوی این ضرب المثل را می شنوی که "دشمن دانا بهتر از دوست نادان است" من هم به این ضرب المثل اعتقاد دارم ولی واقعیتش بعضی وقتها از اینکه قبول کنم درست است، میترسم.

بابا

/ 4 نظر / 2 بازدید
بازدید دائمی و رایگان برای وبلاگ تو!!!!!!

سلام عزیزم اسم من نازنینه، خیلی وقت بود وبلاگ زدم هیچکس سر نمیزد تا اینکه با این سایت آشنا شدم! هم بازدید رایگان میتونی بگیری هم میتونی با 5000 تومان 50000 تا بازدید بخیری!!!!! واقعا که عالیه! نیازی نداری بازدید بخری! بازدید که انجام بدی بازدید رایگان هم میگیری! نه پاپ آپه،نه کلیک کردنه! کمتر از 1 هفتس راه اندازی شده همه دارن میرن توش!!! 1000 نفر اول تازه 2000 بازدید رایگان هم هدیه میگیرن!!! سریع بیا وگرنه واقعا ضرر میکنی!

عقیق

خب منظور شما چی بود ازاین مطلب؟ اعتراض؟ اطلاع رسانی؟ نقد؟ تعجب کردم ...شایدم من متوجه نکته غیر عادی ای نشده باشم.در دنیای رسانه این چیزا لازمه که باشه.

عقیق

شاید یه تعریفش کلاهبرداری یا دروغ باشه...البته فقط یک تعریفش. از حرفم دلخور نشین اما با یک نگاه خام و دایره دید محدود این حرف شما کاملا درسته و البته باید هم جلوش گرفته بشه.اما زمانی که میدان دید وسیع تر بشه و خیلی جزئیات دیگه از جمله وبلاگ های مشابه با محتوای متضاد دیگه و همچنین همه ی ابزار رسانه موجود که در زندگی یک ایرانی وجود داره و نوع برخورد و نگاه شهروند ایرانی به محتوای این ابزار رسانه در نظر گرفته بشه به علاوه میزان هنگفت تر بیت المال که خود شهروند ایرانی ( که اغلب اوقات هم به حروم شدن بیت المال توسط دیگران معترضه ) داره از جیب خودش صرف شارژ کردن و سر پا نگه داشتن همین ابزار رسانه میده... وووو خیلی مسائل جزئی و کلی دیگه....اونوقت شما به این نمیگین کلاهبرداری...میگین تاکتیک جنگ نرم! :) حالا فی سبیل الله بودنش رو قضاوتی ندارم.همچنین نظر مساعدی نسبت به رئیس جمهور محترم وقت و دولتی که امیـــد مث پیران عثمان داره ازش فوران میکنه !!!!!! ندارم.

عقیق

خب شما آخر نظر من رو هم بخونین :)