دشمن-برادر

سلام بچه های گلم

مدت زیادی است که فرصت نکرده ام برایتان نامه بنویسم .... بگذریم.

مدتی قبل خبری آمده بود که اجساد 175 نفر غواص ایرانی را پیدا کرده اند که همگی در حالی که زنده بوده اند ، در یک گودال زنده بگور شده اند و روی همه شان خاک ریخته اند. واقعا خبر ناراحت کننده ای بود ولی بعد از آن به این فکر میکردم که زمان جنگ اصلا ما نمیدانستیم که عراق هم اکثریت شان شیعه هستند و من خودم در آن عوالم بچگی فکر میکردم که آنها فقط "بعثی" هستند اما الان وقتی بعضی واقعیتها را کنار هم میگذارم بیشتر متوجه میشوم که تحت چه تبلیغات سنگینی بودیم و ضمنا جنگ چقدر کثیف و زشت است.

واقعیتهایی که الان کنار هم میگذارم این است که :

اکثریت جمعیت عراق شیعه بوده اند و  هستند

حکومت عراق در زمان جنگ ، دست سنی ها بوده

طبیعی است که در این شرایط اکثریت سربازهای غیر ارشد عراقی در ارتش عراق ،که درحال جنگ با ایران بوده اند ،  شیعه بوده اند

بنابراین اکثر جنایتهای جنگی مثل تجاوز به زنان در شهرهایی که اشغال شده اند یا همین جنایت در مورد غواصهای ایرانی ، بدست همین شیعیان عراق انجام شده است البته شاید دستور داشته اند اما اجرای دستورات قاعدتا به عهده خودشان بوده است و این برخورد با آنها را برایم سخت میکند ..... برایم سخت میکند که بپذیرم الان عراقیها در ایران دارند به خوبی و خوشی این طرف و آن طرف میروند و خوش میگذرانند و اگر به مراکز تفریحی و زیارتی ایران برویم بعضا بیشتر عراقی می بینیم تا ایرانی ! ... برایم سخت میکند که "انگار هیچ اتفاقی نیفتاده"

از  فکر اینکه همین کسی که الان کنار من نشسته شاید همان کسی است که روی این غواصهای ایرانی خاک ریخته و الان دارد به من و خانواده ام لبخند میزند، متنفرم .... ولی واقعیت همین است ... جنگ تمام شده و ما الان با کشور دوست و برادر "عراق" طرفیم، یک "دشمن-برادر" !

بابا

/ 2 نظر / 68 بازدید
مهران

سلام اشکال شما این هست که جمله ماندلا را فراموش کردی و آن اینکه با خودت بگویی من بخشیدم اما فراموش نمی کنم ! حالا دیدی چقدر هظمش برات راحت شد!

دیبا

شاید براتون عجیب باشه... اما ایرانی ها به عراقی ها شناسنامه هم دادند... بدون دردسر و اعلام کردند اینها ایرانی های مقیم عراق بودند که عراق زمان جنگ اینها رو اخراج کرده... سیاست و قدرت بازی عجیبی داره