عامل "پرنیانی" در برنامه ریزی

سلام بابایی

امشب میخواهم برایت از یک عامل مهم در برنامه ریزی کارها به نام "عامل پرنیانی" بگویم. راستش من خودم هم تا مدتی قبل به این خوبی که الان میدانم، اهمیت این عامل و توانایی اش در بهم زدن همه برنامه ریزی های دیگر را نادیده میگرفتم.

ماجرا مربوط به روزی است که در جابان متوجه شدم شارژر موبایلم را نیاورده ام و فقط 12% شارژ برایم باقی مانده است بنابراین "نور پشت صفحه نمایش" را خاموش کردم، صدای زنگ و لرزش را قطع کردم، امکان تبادل اطلاعات اینترنتی را بستم و هرکاری که میشد انجام دادم تا لااقل در مدتی که باقی مانده تا برگردیم خانه ، موبایل برای کارهای ضروری روشن بماند.

خلاصه با این اقدامات و با خیال آسوده در حال کتاب خواندن بودم که وارد اتاق شدی و خیلی بی تفاوت و کمی هم خسته، موبایلم را به سمتم گرفتی که :"بگیر بابا، شارژش تمام شد، داشتم با آیه بازی میکردیم" !!!!

در آن لحظه بود که من مثل کسانیکه برایشان مکاشفه ای رخ میدهد ، به این حقیقت رسیدم که در هر کاری باید سهم "عامل پرنیانی" را کنار بگذارم و به هیچ وجه نمیشود (لااقل تا وقتی که نرفته ای سر خانه و زندگی خودت!!) بدون این عامل ، کاری را برنامه ریزی کنم.

البته این را گفتم که بگویم : در کارهای دیگر هم همین است یعنی هرچقدر که عوامل موفقیت و شکست را بخواهی پیش بینی و مدیریت کنی، باز هم باید آمادگی حوادث "پرنیانی" را داشته باشی و کسی موفق است که بتواند از طوفان این حوادث جان سالم به در ببرد.

برای من و مامان دعا کن که ما هم بتوانیم !

بابا

/ 4 نظر / 4 بازدید
عقیق

واااااااااای عجباااااااا [قهقهه][قهقهه] الهی بمیرم من همین الانش اینقد ازین بلاها سر بابام میارم[خجالت][زبان] دیگه اول صبر میکنه ما کاملا همه چیو مشخص کنیم بعد در لحظه آخر برنامه چیده میشه.... وای خدا من عاشقشم[رویا]

سارا

بابای پرنیان آماده باشید که عوامل داره پرنیانی و پوریایی میشه ... شما و مامان پرنیان رو به خدا میسپرم ...[لبخند]

امیرحسین

سلام به بابا پست شما منو یاد یک همدانشکده ای انداخت که همیشه می گفت اگه خواستید تو ایران ماشینی طراحی کنید، بعد از اعمال همه safety factor ها، یک ضریب جهالت کاربر هم ضرب کنید. (شوخی می کرد، اما حرفش چندان هم شوخی نیست!)

ب.حسینی

سلام با اجازه لینکتون میکنم.پست های خوب و مدیریتی میزارید. سپاس